Arama sonuçları

Tink, liseden sonra ortaokulunu da açıyor

Tink, liseden sonra ortaokulunu da açıyor

Tink, liseden sonra ortaokulunu da açıyor. İlk öğrencilerini 2017-2018 öğretim yılında alan Teknoloji ve İnsan Kolejleri- Tink, önümüzdeki öğretim yılında da ortaokulunu açacak. Okulun kurucusu ve CEO’su Zeynep Dereli ilk kez öğrencilerini bu yıl aldıklarını söyleyerek, “550 öğrenci kapasitesine sahip Sancaktepe Kampusu’nde ilk yıl lisemizle eğitime başladık. 2018-2019 öğretim yılında da ortaokulumuzu açıyoruz” dedi. 

 

TİNK, LİSEDEN SONRA ORTAOKULUNU DA AÇIYOR 

 

İki yıllık bir araştırma sürecinden sonra Tink’i açtıklarını anlatan Dereli, hem deneyimlerini hem de gelecek planlarını şöyle anlattı:

 

TEKNOLOJİ İLE İNSANI BİRLEŞTİRDİK

 

OECD Genel Sekreteri Angel Gurria gibi kanaat önderleriyle fikir alışverişi yaptık. Ardından elde ettiğimiz tüm bilgileri, ülkemizin toplumsal ve kültürel ihtiyaçlarıyla harmanlayarak Tink eğitim modelini kurguladık. Bu yıl ilk öğrencilerimizi aldık. Bu eğitim modeli, teknoloji ile insanı birleştiriyor. 

 

YENİ BİR EKOSİSTEM

 

Çocuklarımızın okulda öğrendiklerinin geleceğe dair olması gerekiyor. Aynı zamanda hayatıokulda öğrenmelerini sağlamalı ve özel bir müfredat ile öğrenmeyi onlar için eğlenceli hale getirmeliyiz. Biz bu eğitimi sağlamak için ‘Tink Eğitim Ekosistemi’ni oluşturduk. Bu ekosistem, beş katlı bir piramitten oluşuyor: Yapay zeka tabanlı e-öğrenme platformu TinkSmart, derslere hazır gelen öğrencilerle Sınıf İçi Uygulamalı Eğitim, bilgilerini paylaşan Akran Öğrenimi, Proje Tabanlı Öğrenme ve iş yaşamını gördükleri Gerçek Hayat Deneyimi. Bunların üzerine de anadili İngilizce olan öğretmenlerle dil eğitimi ve Almanca - Fransızca – İspanyolca ikinci dil. 

 

SINAVLA ÖĞRENCİ ALIYORUZ

 

Öğrencilerimizi online olarak gerçekleştirdiğimiz bir genel yetenek sınavıyla alıyoruz. Bu sınav haziran ayında yapılacak. Belli taban puan üzerindeki öğrencilere başarı indirimi verilecek. 

 

TEVİTÖL’DEN MÜDÜR GELDİ

 

Bu yılın en önemli transferlerinden biri Tink Lise Müdürü Tekin Baransel oldu. Baransel Türkiye’nin sayılı okullarında yöneticilik yaptı, son olarak da üstün çocukların eğitim aldığı TEVİTÖL’ün müdürüydü. Önümüzdeki yıl yolumuza ortaokulumuzu da açarak, devam edeceğiz. 

 

 

22-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş