Arama sonuçları

Tink öğrencileri Destek Patent ile fikirlerine sahip çıkacak

Tink öğrencileri Destek Patent ile fikirlerine sahip çıkacak

Tink öğrencileri Destek Patent ile fikirlerine sahip çıkacak. Destek Patent, “Fikrine Sahip Çık” Projesi kapsamında, Zeynep Dereli’nin kurduğu Tink, Teknoloji ve İnsan Kolejleri ile iş birliği protokolü imzaladı.

“Fikrine Sahip Çık” projesiyle, patent okuryazarlığını artırmayı ve fikri ve sınai haklar alanında bilinçli bir nesil yetiştirilmesini amaçlayan Destek Patent, 100 bin kişiye ulaşma hedefiyle yola çıktığı projesi kapsamında bu protokolü imzaladı,

TİNK ÖĞRENCİLERİ DESTEK PATENT İLE FİKİRLERİNE SAHİP ÇIKACAK

Teknoloji okuryazarları ve geleceğin sosyal etki yaratacak teknoloji girişimcilerini yetiştirmek amacıyla kurulan Tink Okullarıyla imzalanan iş birliği protokolü ile yeni fikirlerin, tescil edilmesi konusunda Destek Patent tarafından öğretmen ve öğrenciler için bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yamankaradeniz, Tink Kolejleri’nin farklı akademik yaklaşımı ve bu bakış açısıyla yetiştirdiği gençlerin fikirleriyle kendilerini heyecanlandırdığını söyledi. Yamankaradeniz, eğitimlerin en kısa zamanda başlayacağını belirtti.

Tink-Teknoloji ve İnsan Kolejleri Kurucusu Zeynep Dereli ise işbirliği ile ilgili şöyle dedi: “Girişimciliğin olmazsa olmazı olan yeni fikirlerin ve buluşların patentlenmesi ve lisanslanması konusunda öğretmen ve öğrencilerimizi bilinçlendirmek ve eğitmek için Destek Patent ile imzaladığımız bu protokol nedeniyle çok mutluyuz. Bizi bu anlamda desteklemeleri okulumuz ve okulumuzdan çıkan öğrencilerimizin değerli fikirleri için son derece önemli.”

27-02-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş