Arama sonuçları

Top-Up önlisans diplomasını lisansa çeviriyor

Top-Up önlisans diplomasını lisansa çeviriyor

İngiltere’de lisans tamamlama yani transfer başvurusu yaptığınızda okuduğunuz üniversitede aldığınız dersler, notlar ve İngilizce seviyeniz dikkate alınır.  Öğrenciler İngiliz yükseköğretim kurumlarından birine transfer olduklarında lisans eğitimlerini bazen bir yılda da tamamlama fırsatına da sahip olabilirler. Bazı üniversitelerde bu süre 2 yıla kadar da uzayabilir.

İngiliz üniversitelerine nasıl transfer olabileceğinize ilişkin sorularınızın yanıtları şöyle:

DERS Mİ YIL MI TRANSFER EDİYORUZ?

İngiltere’de ki üniversitelere transfer olmanın  ABD’deki üniversitelerden en büyük farkı ders transferi değil yıl transferi yapılabilmeniz. Üniversitede aldığınız tüm dersler, içerikleriyle birlikte incelenir ve alınan ders sayısı toplamının  İngiltere’de 1 yıl içinde verilen derslerin içerik ve müfredatına uyup uymadığına bakılır. Buna göre de aldığınız ders sayısına göre, hangi yıldan devam edeceğinize karar verilir.

OKUDUОUM BÖLÜME Mİ TRANSFER OLURUM?

İngiltere’de lisans tamamlamak isteyen öğrenciler, kendi üniversitelerinde hangi alanda eğitim almışlarsa, o alanda yada çok yakın bir programa başvurdukları takdirde şansları daha yüksek olur.

TOP UP PROGRAMI NEDİR?

İngiltere’de ya da Türkiye’deki bir üniversiteden önlisans diploması alanlar, İngiliz üniversitelerinde yürütülen ve bir yıl süren Top-Up programlarına başvurabilir. Bu programı tamamladıklarında da  lisans diploması alabilirler.

HER ÜNİVERSİTEDE TOP UP PROGRAMI VAR MI?

Her üniversite Top-Up programı sunmaz.  

TOP UP PROGRAMINDA BİR YIL SONUNDA LİSANS DİPLOMASI MI ALINIYOR?

Evet. Öğrenciler sadece 1 sene eğitim tamamlayarak İngiltere’den 4 yıllık diplomaya eşdeğer diplama almaya hak kazanabilirler Sadece son yılı tamamlama anlamına gelen Top-Up programlarına rağbet çok oluyor.

HER BÖLÜM İÇİN TOP UP PROGRAMI VAR MI?

Üniversitelerdeki her bölüm için Top-Up yapabileceğinizi düşünmeyin. Üniversiteler bu programı veriyorlarsa web sitelerinde duyurur. Hangi alanda eğitim aldıysanız  Top-Up programı da o alanla ilgili olmalı.

İNGİLİZCE YETERLİLİĞžİ KANITLAMAK GEREKİR Mİ?

Evet. İngilizce’nizin de iyi olması gerekiyor. Genellikle üniversiteler Top-Up programlarına başvuru için  IELTS’ten 6.5 ister.

TOP-UP PROGRAMLARININ ÜCRETİ NEDİR?

Programların ücreti yıllık 8 bin ile 14 bin Sterlin arasında değişir.

* Sorularımızı Kare Eğitim uzmanları yanıtladı

01-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş