Arama sonuçları

Trafik öğretmenliği mi geliyor?

Trafik öğretmenliği mi geliyor?

Trafik öğretmenliği mi geliyor? Yardımcı doçentliğin kaldırılarak, yerine doktor öğretim üyesi kadrosunun getirilmesini öngören yasa teklifi Meclis'te görüşülmeye devam ediyor. 

MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, teklifle yardımcı doçentliğin kaldırıldığı yönünde değerlendirmeler yapıldığını belirtti. Karakaya, "Yardımcı doçentlik kaldırılmıyor. Sadece bir kadro ve unvan ismi değişikliği söz konusu" dedi. 

 

TRAFİK ÖĞRETMENLİĞİ Mİ GELİYOR?

 

AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı ise AK Parti iktidarları döneminde üniversite ve öğrenci sayısının arttığına dikkati çekti. Trafik kazalarına dikkati çeken Ilıcalı öğretenlik branşı ile ilgili de bir öneri sundu: Ilıcalı, şöyle dedi: "Trafik dersi zorunlu öğretmeni yok. Trafik öğretmenliği branşının açılmasını öneriyorum. Ulaştırma ve trafik mühendisliği bölümünün de açılmasını çok önemsiyorum." 

 

ÜNİVERSİTELERİN SORUNU ETİK 

 

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil ise üniversitelerin bir ideolojinin kalesi olarak görülmesinin kabul edilemez olduğunu kaydetti. "3 milyon 275 bin işsizimiz var. Bunların 828 bini üniversiteli" diyen İrgil, gerçekçi ve reel kararlar alınarak akademik hayatın düzenlenmesi gerektiğini söyledi. 

İrgil, şöyle konuştu:

"Bizim insan kalitesini artırmamız gerekiyor. Üniversitelerin sorunu akademik değil, etik. Öncelikle etik sorunların düzeltilmesi gerekiyor. Akademisyenlerimizin önce özgüvenlerini kazanmaları lazım. Sadece akademisyenin kendisi için yaptığı, ülkeye hiçbir şey katmayan yayınlar var. Neden? İnsanlar bir an önce unvan kapmaya çalışıyor. Bu insanların özlük haklarını düzeltelim, maaşlarını düzeltelim, özgüvenlerini kazandıralım."

Üniversitelerin dogmatik ve tek tip olmaması gerektiğini vurgulayan İrgil, akademik hayatta ifade özgürlüğünün önemine işaret etti. 

 

23-02-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş