Arama sonuçları

Trakya Üniversitesi ile ASPİLSAN işbirliği

Trakya Üniversitesi ile ASPİLSAN işbirliği

Trakya Üniversitesi ile ASPİLSAN Enerji A.Ş. arasında enerji, Ar-Ge, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği projelerinde iş birliği sözleşmesi imzalandı. Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve ASPİLSAN Enerji A.Ş. Genel Müdürü Ferhat Özsoy Kayseri’de bir araya gelerek iş birliği protokolünü imzaladı.

İmzalanan anlaşma ile sensör, nano-teknoloji, enerji alanlarında ortaklaşa yürütülecek ulusal ve uluslararası projeler hayata geçirilecek.

ORTAK PROJELER YAPILACAK

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye’nin yerli sanayisinin önde gelen stratejik firmalarından biri olan ASPİLSAN Enerji A.Ş. ile iş birliği anlaşması imzalamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Sanayi-üniversite iş birliğine önem verdiklerini aktaran Tabakoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye’nin en önemli enerji şirketlerinden ASPİLSAN Enerji ulaşım, robotik sistemler, savunma, haberleşme ve medikal gibi birçok alanda çözüm üreten stratejik bir şirket. Ülkemizde yerli üretim yapan böylesine köklü ve önemli bir firma ile iş birliği yapmak Üniversitemize yeni hareket alanları ve kabiliyetler kazandırırken ASPİLSAN Enerji’ye de yeni projelerin önünü açacaktır. Sanayi-Üniversite iş birliği ile kazanan ülkemiz olacak."

ASPİLSAN Enerji A.Ş. Genel Müdürü Ferhat Özsoy da Trakya Üniversitesi ile bir araya gelmekten ve karşılıklı olarak deneyimlerini aktarmaktan sevinç duyduklarını belirtti.

 

22-03-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş