Arama sonuçları

TSE ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında iş birliği yapıldı

TSE ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında iş birliği yapıldı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) arasında altyapı, eğitim, araştırma konularında katma değer oluşturmak, laboratuvar altyapılarının kullanılması, imkanların araştırılması, öğretim üyeleri, araştırmacılar, uzmanlar arasında doğrudan temas ve birlikte çalışmanın teşvik edilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

TSE İLE GEBZE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ

TSE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, enstitüde düzenlenen imza törenine, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, GTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, TSE Genel Sekreteri Aykut Kırbaş ve TSE Genel Sekreter Yardımcısı İlhami Aktürk katıldı.

Şahin, burada yaptığı konuşmada, Enstitünün, standart hazırlama, belgelendirme, deney, kalibrasyon, eğitim, muayene ve gözetim alanlarında sanayi sektörünün teknik altyapısının güçlendirilmesi, uluslararası arenada rekabet gücünün artırılması ve belirleyici rol üstlenebilmesi amacıyla sanayicilerle faydalı çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

Gebze Teknik Üniversitesi'nin TSE için özel bir yeri olduğuna işaret eden Şahin, şunları kaydetti:

"İlişkimiz çok özel, çünkü hem Gebze’deki Kalite Kampüsümüz hem de Gebze Teknik Üniversitesi, Türk sanayisinin kalbinde yer alıyor. Dolayısıyla gerek laboratuvar, test ve deney anlamında gerekse de yüksek lisans ve doktora gibi eğitim alanında yapılabilecek tüm iş birliği alanlarını arkadaşlarımız değerlendirdi. Bunun sonucunda neler yapabileceğimizi belirlediler. Bu belirlenen hususların da bir protokol haline gelmesi noktasında mutabakatımız söz konusu oldu."

GTÜ Rektörü Aslan da özellikle lisansüstü öğrencilerin yetiştirilmesinde TSE’nin üniversiteye önemli faydaları olacağını kaydetti. Konuşmaların ardından, Şahin ve Aslan iş birliği protokolünü imzaladı.

14-04-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş