Arama sonuçları

TÜİK başkanlığına atanan Dinçer kimdir?

TÜİK başkanlığına atanan Dinçer kimdir?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı olarak atanan Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer, sosyal ve beşeri bilimler alanındaki bilimsel çalışmalarıyla tanınıyor.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla TÜİK Başkanı olarak atanan Dinçer, Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyordu.

1968 yılında İstanbul'da doğan Dinçer, İstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

YENİ TÜİK BAŞKANI

Dinçer, aynı üniversitenin İşletme Mühendisliği Bölümü ile Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İstatistik Bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Dinçer, doktora eğitimini Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yöneylem Araştırması'nda tamamladı.

Dinçer, 1992 yılında araştırma görevlisi olarak göreve başladığı Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünde 2019'da profesörlük görevine getirildi.

Sosyal ve beşeri bilimler alanlarında araştırmalar yürüten Prof. Dr. Dinçer'in 26 uluslararası bilimsel dergide yayınlanmış bilimsel makalesi, 12 uluslararası yayınevince basılmış kitap ve kitap bölümü ile 7 uluslararası sempozyumda sunularak basılmış bildirisi bulunuyor. 

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik ve editörlükleri bulunan Dinçer, çok sayıda doktora ve yüksek lisans düzeyinde bilimsel tezin yönetimini de gerçekleştirdi.

Evli olan Dinçer'in 2 kızı bulunuyor.

02-03-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş