Arama sonuçları

Türk Eğitim Derneği'nden 201 öğrenciye burs

Türk Eğitim Derneği'nden 201 öğrenciye burs

Türk Eğitim Derneği (TED), Ankara’da okuyan 201 öğrenciye sağladığı maddi destek bursu çerçevesinde oryantasyon programı düzenledi. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün TED’le işbirliği halinde yürüttüğü proje çerçevesinde Ankara’nın çeşitli ilçelerindeki devlet okullarının 9. sınıfında okuyan 11'i fiziksel engelli 201 öğrenciye destek bursu sağlandı. Tam Destek Bursu'ndan yararlanan öğrenciler için TED Üniversitesinde düzenlenen oryantasyon programına Ankara Vali Yardımcısı Ali Sözen ve TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu da katıldı.

Programda konuşan Ankara Vali Yardımcısı Sözen, bireylerin bilgi birikiminin doğuştan gelmediğini, nitelikli eğitimin sonradan kazanıldığını kaydetti. Sözen, "Eğitimi ciddiye alan toplumlar, ekonomik gelişme ve hızlı büyüme gibi göstergelerin yanı sıra sosyal açıdan da gelişme gösterir" dedi. Eğitimin, her insanın en temel hakkı olduğunu, bu hakkın kimsenin elinden alınamayacağını ve kısıtlanamayacağını belirten Sözen, eğitim sürecinde imkan ve fırsat eşitliğinin önemine dikkat çekti.

ÖĞRETİLECEK İRADENİN ORTAYA KONULMADIĞINA İNANIYORUZ

Derneğin Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu da konuşmasında, eğitim sektöründe “öğretilemiyor” anlayışına katılmadıklarını ifade ederek, “Biz dernek olarak öğretilecek iradenin ortaya konulmadığına inanıyoruz" dedi.

Herkesin üniversite okumak zorunda olmadığını ifade eden Pehlivanoğlu, "Yeter ki yaşamını ileri götürebilecek hale gelsin. Bayrağına, insanına, toprağına sahip çıkabilsin. Başka isteğimiz yoktur" ifadelerini kullandı.

Bursu öğrenciler her hafta sonu TED Üniversitesi ve TED Ankara Kolejinde yürütülen özel eğitim programlarında Türkçe, Matematik ve İngilizce derslerinin yanı sıra ilgi ve yeteneklerine göre sanat ve spor etkinliklerine de katılabilecek.

Programa, TED'den Tam Destek Bursu alan, Ankara’da devlet okullarında öğrenimlerini sürdüren başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilerin yanı sıra aileler de katılırken, destek bursu uygulamasının gelecek yıllarda da devam edeceği bildirildi.

03-12-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş