Arama sonuçları

Türk eğitim ve teknoloji şirketleri Londra’da tek çatı altında

Türk eğitim ve teknoloji şirketleri Londra’da tek çatı altında

Türk eğitim ve teknoloji şirketleri Londra’da tek çatı altında. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, İngiltere’nin başkenti Londra’da Britanya Eğitim ve Teknoloji Fuarında (BETT Show) bu yıl Türkiye’den firmaların tek çatı altında temsil edilmesinin sağlandığını belirtti. Londra’da düzenlenen BETT Show’a katılan Bakan Yardımcısı Denemeç, bu yıl Türkiye’nin oldukça büyük bir stant alanına sahip olduğunu söyledi.

Daha önce firmaların tek başlarına farklı farklı alanlarda fuara katılım sağladığını kaydeden Denemeç, "Türkiye’nin temsili anlamında bütün firmaların ulaşılabilir olması bu seneki etkinlik açısından daha anlamlı oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Fuar öncesinde eğitim ve teknoloji alanında uzmanların Londra’da dünya forumunda buluştuğunu belirten Denemeç, “Onun tamamlayıcısı olan bu fuar ise yapılanları destekleyici nitelikteki teknolojik gelişmeler ile eğitimin kalitesini artırmaya yönelik, çocukların öğrenmesini daha kolay hale getirebilecek teknik yeniliklerin sergilendiği bir fuar. Katılımcılara, bir sene içerisinde ne gibi yenilikler olduğunu görme imkanı sağlıyor” şeklinde konuştu.

Bu yıl Londra’daki fuara daha yoğun bir katılım olduğunu belirten Denemeç, “Ben hem kendi ülkemizde eğitim sistemine burada neler alabiliriz, onu görmemiz anlamında, hem de firmalarımızın ortaya çıkardığı ürünleri dünyaya tanıtmak anlamında önemli bir etkinlik olduğuna inanıyorum.” diye konuştu.

Bett Show’a her yıl 146 ülkeden 800 eğitim ve teknoloji şirketi katılırken, yaklaşık 34 bin kişi fuar alanını ziyaret ediyor.

24-01-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş