Arama sonuçları

Türk Telekom’dan eğitime 10 bin tablet desteği

Türk Telekom’dan eğitime 10 bin tablet desteği

Türk Telekom tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) teslim edilen 10 bin tablet, Bakanlık tarafından belirlenen okullar aracılığıyla maddi imkânları kısıtlı öğrencilere dağıtılmaya başlandı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden bir teknoloji şirketi olarak insanı merkeze alan projeler ürettiklerini söyledi. Önal, kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle tüm kesimlerin bilgiye erişiminde fırsat eşitliğine katkı sağladıklarını ve öncelikli alanlardan birisinin de eğitim olduğunu vurguladı.

Önal şöyle dedi: “2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, daha önce de pek çok projede iş birliği yaptığımız Milli Eğitim Bakanlığımıza 10 bin adet tablet bağışlama kararı aldık. Böylelikle maddi durumu yetersiz olan öğrencilerimizin de derslerini teknolojiye uygun şekilde takip ederek, ödev ve araştırmalarını rahatça yapmaları mümkün olacak. Türkiye’nin dijital ayak izini daha da arttıracak bu anlamlı ve değerli projeyi gerçekleştirme fırsatı sunan başta Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer olmak üzere, emeği geçen tüm bakanlık çalışanlarına da teşekkürlerimi sunuyorum”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şunları kaydetti: “6 Eylül itibarıyla başlattığımız yüz yüze eğitim sürecinde, karantina nedeniyle okula 10 gün ara veren öğrencilerimize canlı derslerle uzaktan eğitim veriyoruz. Bu süreçte ihtiyacı olan öğrencilerimize ücretsiz tablet desteği sağlıyoruz. Türk Telekom tarafından bağışlanan 10 bin tableti de bu kapsamda çocuklarımıza ulaştıracağız. Türk Telekom’a eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederim. “

 

 

13-10-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş