Arama sonuçları

Türkiye Özel Okullar Derneği’ne yeni başkan

Türkiye Özel Okullar Derneği’ne yeni başkan

Türkiye Özel Okullar Derneği’ne yeni başkan geldi. 8 yıldır Türkiye Özel Okullar Derneği başkanlığını yürüten Cem Gülan bu görevinden ayrıldı. Gülan, 4 yıl tek başına son 4 yıldır da Yusuf Tavukçuoğlu ile birlikte eşbaşkan olarak görev yaptı. Başkanlığa son 4 yıldır başkan yardımcılığı görevini yürüten Nurullah Dal geldi

Dal, 53 ilden 250 üyenin ve toplam 1150 okulun içinde bulunduğu Türkiye Özel Okullar Derneği’nin 18’inci başkanı olarak görev yapacak. Dernekler Kanunu’nda değişiklik yapıldığı ve eşbaşkanlık kaldırıldığı için Dal, tek başına başkan görevini üstlenecek.  

YENİ PROJELER NE OLACAK?

Yeni dönemde ARGE ve öğretmen eğitimlerine öncelik vereceklerini anlatan Dal, önümüzdeki dönemde yapılacakları şöyle açıkladı:  

“İki başlığımız var. Bunlardan birisi ARGE ve öğretmen eğitimleri. ARGE çalışmaları öğretmen eğitimi üzerine olacak. Öğretmen Akademisi şeklinde bir yapı içerisinde bu eğitimler verilecek. Öğretmen eğitiminin çok önemli olduğunu biliyoruz. Çünkü eğitimin merkezinde öğretmen var. Öğretmenin eğitimi ne kadar iyi olursa eğitimin kalitesinin de o kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bunun için de kurumlarla protokoller yapılacak ve öğretmen eğitimleri yıl boyunca sürecek.”

OKUL, ÖĞRENCİ VE VELİ ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ 

Dal ikinci konu başlığının ise “okul, aile ve veli memnuniyeti” olarak açıklayarak, şunları anlattı: “İkinci önemli hedefimiz veli ve öğrencilerle okulların arasında köprü olmak. Öğrenci başkanları, okul aile birliklerini yan yana getirip, okullar arasında kanal olacağız, kurumlarda çözülemeyen sorunlar varsa bunları çözelim istiyoruz. Kısacası okulların, öğrencilerin ve velilerin birbirlerinden memnuniyetlerini artırmak hedefindeyiz.”

DEDESİ KURDU, TORUN YÖNETİYOR 

Nurullah Dal eğitimci bir aileden geliyor. 1985 yılında dedesinin kurduğu Akasya Koleji’nin sahibi Dal, 22 yıldır eğitim sektörünün içinde ve 17 yıldır da Türkiye Özel Okullar Derneği’nde çeşitli görevlerde bulundu. Dal, son 4 yıldır da derneğin başkan yardımcılığını yapıyor. 

YENİ YÖNETİMDE KİMLER VAR?

Nurullah Dal’ın başkan olduğu derneğin yönetimi şöyle: İ.Erkan Çelik - Zafer Öztürk (Başkan Yardımcısı), Hayik Nişan (Genel Sekreter), Özlem Karsan (Musahip Üye); Mina Akçen, Oya Düşmez, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Binnur Karademik (Üyeler).

Ayrıca derneğin son dönem eş başkanları Yusuf Tavukçuoğlu ise, Yüksek İstişare Konseyi Başkanı seçildi.

24-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş