Arama sonuçları

Türkiye’de sosyal girişimcilik haritası çıkarılacak

Türkiye’de sosyal girişimcilik haritası çıkarılacak

 

Türkiye’de sosyal girişimcilik haritası çıkarılacak. “Türkiye'de Sosyal Girişimciliğin Etkisi" projesi kapsamında ülkedeki sosyal girişimcilik örnekleri incelenip etki haritası çıkartılacak. Sosyal Girişimcilik Kampüsü’nce, KOSGEB ve AIESEC Türkiye'nin desteğiyle girişimciliğin konuşulduğu ve öğretildiği platformlarda sosyal girişimciliğe dikkati çekmek, gençleri buna özendirmek için  "Türkiye'de Sosyal Girişimciliğin Etkisi" isimli bir proje başlatıldı. 

TÜRKİYE’DE SOSYAL GİRİŞİMCİLİK HARİTASI ÇIKARILACAK

Türkiye'deki 20 üniversite ile 20 ülkeden girişimcilerin katkı sunacağı proje kapsamında, Türkiye'deki sosyal girişimciler, gençler ve sivil toplum kuruluşu yöneticileri 16 Temmuz'da başlayarak 6 hafta sürecek çalıştaylarda bir araya gelecek. Ülkedeki sosyal girişimcilik örneklerinin inceleneceği çalıştayların sonunda ortaya çıkarılacak etki haritası raporlanarak kamuoyu ile paylaşılacak. Ayrıca rapor, TBMM'ye sunularak "Sosyal Girişimcilik" yasasının çıkması için öneride bulunulacak. 

Proje Koordinatörü ve sosyal girişimci İsmail Hilmi Adıgüzel, projeyle Türkiye'deki sosyal girişimcilerin envanterini çıkarmayı amaçladıklarını söyledi. Adıgüzel, proje kapsamında 20 Temmuz-2 Eylül tarihleri arasında birçok çalıştay düzenleyeceklerini aktararak, şöyle dedi:

"20 ülkeden gençler buraya gelecek. Ayrıca, Türkiye'deki 20 üniversiteden de girişimci gençleri davet edeceğiz. Her ülkeden gelen arkadaşımızı, üniversiteli gençlerle eşleştirerek, takım haline getireceğiz. 6 hafta boyunca yurt dışından gelen arkadaşlarımıza yardımcı olacaklar, sosyal girişimciliği kavrayacaklar, yabancı dillerini geliştirecekler ve değişik kültürleri tanımış olacaklar." diye konuştu. 

 

09-07-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş