Arama sonuçları

Türkiye'nin motor gücü eğitim, aktörleri öğretmenler

Türkiye'nin motor gücü eğitim, aktörleri öğretmenler

Türkiye'nin motor gücü eğitim, aktörleri öğretmenler. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Türkiye, 21. yüzyılda saygın ülkeler arasında yerini alacaksa bunun elbette motor gücü eğitim, aktörleri öğretmenlerimiz olacaktır" dedi.

Selçuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 il ve yurtdışından gelen 100 öğretmenle Bakanlıkta buluştu.

Selçuk, Atatürk'e başöğretmenlik unvanının verilişinin yıl dönümünde Atatürk'ün yaktığı eğitim ateşinin ışığıyla Türkiye'nin geleceğini aydınlatan öğretmenlerin, Öğretmenler Günü'nü kutladı.

TÜRKİYE'NİN MOTOR GÜCÜ EĞİTİM, AKTÖRLERİ ÖĞRETMENLER

Selçuk, öğretmenlere inanıldığını ve güvenildiğini ifade etti. Selçuk, öğrencilerle olan şefkat ve merhamet ilişkisinin öğretmenlerin, nesil yetiştirme sorumluluğunu rahatlıkla yerine getirmesini sağlayacağına dikkati çekti.

ÖĞRETMENLİK, SAYGIN VE ONURLU BİR MESLEK

Öğretmenlik mesleğinin onurlu ve saygın bir meslek olduğunu vurgulayan Selçuk, öğretmenlerin  bir gelecek umudu aşıladığını anlattı.

EĞİTİM ÜLKENİN MOTOR GÜCÜ

Türkiye'nin fikir, sanat, kültür, edebiyat, bilim alanında yetişmiş bütün insanlarının her birinin hamurunda bir öğretmen emeğinin bulunduğunu dile getiren Selçuk, şöyle devam etti:

"Hükümet olarak amacımız, eğitimin tüm bileşenlerinde niteliği yükseltmek, öğretmenlerimizin özlük haklarının daha da iyileştirilmesi için çabalar göstermek ve bu konuya verdiğimiz değeri daha da yükseltmektir. Bu anlamda birçok bakanlığımız, çok farklı çalışmalar yapıyorlar, öğretmenlerimizi, ailelerimizi sahada nasıl destekleriz sorusunun cevabını ortaya koyuyoruz. Eğer Türkiye, 21. yüzyılda saygın ülkeler arasında yerini alacaksa bunun elbette motor gücü eğitim olacaktır, aktörleri öğretmenlerimiz, meslektaşlarımız olacaktır. 'Bir milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.' deyişi bizim her zaman geçerli olacak mottomuz sayılabilir."

Selçuk, bir gün için değil her gün öğretmenlerin değeri için çalışacaklarını ve gayret göstereceklerini vurguladı.

Programın sonunda Bakan Selçuk, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

24-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş