Arama sonuçları

TÜSİAD 'Bu Gençlikte İŞ Var!' programının bu yılki girişimcileri seçildi

TÜSİAD 'Bu Gençlikte İŞ Var!' programının bu yılki girişimcileri seçildi

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) "Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı"nın 19 Nisan-11 Mayıs'ta gerçekleştirilen dijital girişimcilik kampı sonunda TÜSİAD üyeleriyle eşleşerek yarı finale kalmaya hak kazanan 12 girişim belli oldu.

TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, 2011'de TÜSİAD'ın 40. yıl faaliyetleri kapsamında Ankara'da iki üniversitede temelleri atılan "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!", bugüne kadar tüm Türkiye'den başvuru alarak Türkiye'nin en kapsamlı erken aşama girişimcilik programı oldu. 10 yılda 20 binden fazla kişinin katıldığı program kapsamında 600'ü aşkın girişimci yetiştirildi.

Programın, 19 Nisan-11 Mayıs'ta gerçekleştirilen dijital girişimcilik kampı sonunda TÜSİAD üyeleriyle eşleşerek yarı finale kalmaya hak kazanan 12 girişim belli oldu.

GİRİŞİMCİLİK BAYRAĞI ODTÜ'NÜN

Programın bu yıl dijital olarak gerçekleştirilen Girişimcilik Kampı'na, 36'sı kadın, toplamda 74 girişimci 20 şehirden ve 35 farklı üniversiteden katıldı. Her dönem Girişimcilik Kampı'na en fazla öğrenci gönderen üniversitenin aldığı TÜSİAD girişimcilik bayrağını bu dönem, 10 yıl önce programın başlatıldığı iki üniversiteden biri olan ODTÜ kazandı.

İlk kez dijital olarak gerçekleştirilen ve 80 konuşmacı ile 50'den fazla mentorun yer aldığı "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Kampı"nda girişimci adayları  3 haftalık yoğun eğitim programına katıldı.

7 ATÖLYE VE 18 ETKİLEŞİM TOPLANTISI

21. yüzyıl yetkinliklerinden iklim değişikliğine, sosyal girişimcilikten sürdürülebilirliğe, ezber bozan startup deneyimlerinden geleceğin liderliğine uzanan ilham verici oturumlarla kendilerini besleme ve fikirlerini geliştirme şansı yakalayan girişimci adayları, aldıkları eğitimleri TÜSİAD üyeleri ve girişimcilik ekosistemi paydaşlarının katılımı ile gerçekleştirilen 7 atölye ve 18 etkileşim toplantısı ile pekiştirme şansı buldu.

TÜSİAD üyeleri, program paydaşları ve girişimcilik ekosisteminden mentorlarla toplamda 250'den fazla görüşme gerçekleştirerek alanında uzman mentorların geri bildirimlerini aldı ve yenilikçi iş fikrini ölçeklendirilebilir bir iş modeline dönüştürdü.

Girişimcilik Kampı'na katılanlar, TÜSİAD Girişimci Kulübü 2021 mezunu olarak TÜSİAD ile iletişimde olmaya ve desteklenmeye devam edecek.

12-05-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş