Arama sonuçları

UCLA öğrencileri Türkiye'yi tanıttı

UCLA öğrencileri Türkiye'yi tanıttı

UCLA öğrencileri Türkiye'yi tanıttı. University of California Los Angeles- UCLA öğrencilerine Türkiye tanıtıldı. UCLA'da okuyan Türk öğrencilerin kurduğu “UCLA Türk Öğrenci Birliği” düzenlediği Türk Gecesi ile 30 farklı ülkeden 200 öğrenciye Türkiye’yi tanıttı. 

UCLA 45 BİN ÖĞRENCİYE EVSAHİBİ 

100 farklı ülkeden 45 bin öğrencinin eğitim gördüğü UCLA (University of California Los Angeles) en çok tercih edilen ABD üniversitelerinden birisi. Türkiye’den de yüzlerce öğrencinin başvuru yaptığı UCLA, Türkiye’den yılda ortalama 20 civarında öğrenci kabul ediyor.

UCLA’da okuyan Türk öğrenciler tarafından kurulan UCLA Turkish Student Association(UCLA Türk Öğrenci Birliği), geçtiğimiz günlerde üniversite öğrencilerine ve öğretim üyelerine Türkiye’yi tanıtan bir gece düzenledi. 

30 farklı ülkeden yaklaşık 200 kişini katıldığı tanıtım gecesinde Türkiye’yi anlatan bir film gösterisi yapıldı, geleneksel Türk yemekleri ikram edildi ve Türk müziğinden örnekler verildi. 

“Los Angeles Türk Amerikan Derneği” ve “Güney California Türk Amerikan Derneği” ‘ninsponsor olarak destek verdikleri gece ayrıca Türkiye Başkonsolosu Raife Gülru Gezertarafından da desteklendi. 

UCLA Türk Öğrenci Birliği Sözcüsü Eda Gökçebay geceyle ilgili şöyle dedi: 

“Çok kültürlü bir yapıya sahip olan okulumuz dünyanın 100 ülkesinden 45 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Medeniyetlerin beşiği olan bizim ülkemiz de çok zengin bir kültür harmonisine sahip. Dünyanın pek az ülkesine nasip olan bu zengin ve renkli kültürümüzü tanıtmak ve arkadaşlarımızı Türkiye’ye gelmeye teşvik etmek amacıyla düzenlediğimiz bu gecede biz Türk öğrenciler de yurdumuza olan özlemimizi bir nebze olsun giderebildik.” 

19-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş