Arama sonuçları

Ücretli öğretmen ‘şans topu’ ile belirlenecek

Ücretli öğretmen ‘şans topu’ ile belirlenecek

 

Ücretli öğretmen ‘şans topu’ ile belirlenecek. Ücretli öğretmen kurayla seçildi. Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) bazı şehirlerde ücretli öğretmen alımında başvurular arasında kura çekerek, alacağı öğretmenleri belirledi.

Bu yıl atanamayan öğretmen adayları bazı illerde milli eğitim müdürlüklerinin ilginç seçim yöntemi ile karşılaştı.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN 'ŞANS TOPU' İE BELİRLENECEK

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre MEB,  e-Devlet sistemi üzerinden başvuran ve düşük ücretler ile çalışmayı bile kabul eden öğretmen adaylarını, liyakat, yetenek ve diplomalarını değil şans unsuruna göre seçecek.

Ücretli öğretmen adaylarına “kura çekimi yöntemi” ile görevlendirme yapılacağı duyuruldu. Kura gerekçesi ise “ihtiyaç fazlası başvuru” olarak açıklandı. Şansa bırakılan alanların arasında Biyoloji, Fen ve Teknoloji, Matematik, Türkçe, İngilizce, Tarih ve Sosyal Bilgiler gibi öğrencilerin geleceklerine doğrudan etki edecek önemli alanlar yer aldı.

ŞANS TOPU ÖĞRETMEN İÇİN DÖNECEK

Ücretli öğretmenler için yapılan duyuruda, kura çekimi için davet edilen adayların belirlenen tarih ve saatte salonda hazır bulunmaları istenerek, kura sırasında alanda bulunmayan adaylara ise “görev almadıkları düşünülerek kura çekimleri iptal edilecek ve bu adaylar herhangi bir hak iddiasında bulunamayacaklardır” uyarısı da yapıldı. Ücretli öğretmenler kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin üçte biri oranında ücret alırken sigortaları tam olarak yatırılmıyor.

 

18-09-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş