Arama sonuçları

Ücretsiz sınava hazırlık kursları için takvim

Ücretsiz sınava hazırlık kursları için takvim

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) hem TEOG hem de üniversite sınavlarına girecekler için açtığı ücretsiz kurslarda takvim belli oldu. Bu kurslara hem öğrenciler hem de mezunlar başvurabiliyor. Ara sınıf öğrencileri 5 ders, 8. ve 12. sınıflar ise 6 ders seçebiliyor. 

MEB  destekleme ve yetiştirme kurslarıyla (DYK) ilgili kılavuz yayımlandı. Buna göre  destekleme ve yetiştirme kurslarına başvurular 22-27 Eylül'de alınacak. Kurslar, birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi olarak üç dönem olarak açılacak. 

İLK DÖNEM KURSLARI EKİM'DE 
Birinci dönem kursları 3 Ekim'de başlayacak, 15 Ocak 2017'de sona erecek. İkinci dönem kursları 27 Şubat-4 Haziran 2017, yaz kursları ise 3 Temmuz-27 Ağustos 2017'de yapılacak.

SEÇİLECEK DERS SAYISI 5'E ÇIKTI
Ara sınıflardaki öğrencilerin tercih edebileceği ders sayısı ise 3'ten 5'e çıkarıldı. Ortaokulların 5, 6 ve 7'inci sınıflarındaki öğrenciler ile lisenin 9, 10 ve 11'inci sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar ders alabilecek. 

8'inci sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 18 saate kadar kursa katılabilecek. Üniversite sınavlarına hazırlanan 12'inci sınıf öğrencileri ile mezunlar ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilecek.

SINIFLAR NASIL OLUŞTURALACAK?
Sınıf oluşturma işlemleri "Türkçe sınıfı", "Matematik sınıfı" gibi ders bazlı yapılacak ve e-kurs modülünde buna göre sınıf oluşturulacak. Öğrenci devamsızlıkları, derslere göre takip edilecek. 

Geçen yıl bakanlığın kurslarına yaklaşık 10 milyon öğrenci katıldı. Kurslarda öğretmenlere ve öğrencilere destek olmak amacıyla 40 bin soru geliştirildi, 3 bin 600 kazanım kavrama testi ve 30 değerlendirme sınavı yayımlandı. Ayrıca videolu soru çözümleri ve elektronik deneme sınavları teknoloji ile buluşturularak öğrencilerin ücretsiz bir biçimde erişimi sağlandı.

Bu blog AA abonesidir

 

23-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş