Arama sonuçları

Üniversite yerleştirme sonuçları saat kaçta açıklanıyor?

Üniversite yerleştirme sonuçları saat kaçta açıklanıyor?

10-11 ve 17-18 Haziran'da yapılan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarının 11 Temmuz'da açıklanmasının ardından 18-26 Temmuz'da tercihlerini yapan üniversite adayları için sıra yerleştirme sonuçlarının açıklanmasına geldi. Üniversite yerleştirme sonuçları bugün açıklanacak. ÖSYM sonuçların ne zaman açıklanacağına ilişkin soruya "Mesai saati sonrası" yanıtını verdi. Buna göre üniversite yerleştirme sonuçları bugün saat 17.00-23.59 arasında açıklanmış olacak. Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenciler için kayıt süreci başlayacak.

ÖSYM’NİN İNTERNET SİTESİNDEN ÖĞRENİLECEK

Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr sonuç açıklama sistemi üzerinden erişime açılacak. Adaylar, “Aday İşlemleri Sayfası”na T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresi girerek tercih sonuçlarını öğrenebilecek. Yerleştirme sonuçlarıadayların evlerine posta ile gönderilmeyecek. Sonuçlar yalnızca ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden erişime açılacak. 

ÜNİVERSİTELERE KAYITLAR NE ZAMAN?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Üniversitelere elektronik kayıtlar da 11-16 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

07-08-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin