Arama sonuçları

Üniversitelerde 5 bin 342 personel görevden uzaklaştırıldı

Üniversitelerde 5 bin 342 personel görevden uzaklaştırıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan işlemler kapsamında, toplamda 6 bin 792 akademik ve idari personel hakkında işlem başlatıldığı, bunlardan toplamda 5 bin 342 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındığı duyurdu. 

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 3 ay süre ile ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) sonrasında Başbakanlığın ilgili kararıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde OHAL Komisyonu oluşturulduğu hatırlatıldı. Komisyonunun çalışmaları kapsamında devlet ve vakıf üniversitelerinde toplam 5 bin 342 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındığını açıkladı.

Devlet ve vakıf üniversitelerinde 5 bin 247’si akademik personel ve 1545’i idari personel olmak üzere 6 bin 792 akademik ve idari personel hakkında işlem başlatıldı. Bunlardan toplamda 4 bin 225’i akademik, 1117’si idari personel olmak üzere toplam 5 bin 342 kişi hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındı.

Görevden uzaklaştırma belirli bir süre personeli ilk olarak 3 aylığına görevden almayı kapsıyor. Bu sürede soruşturma devam ediyor, soruşturma esnasında görevde kalması sakıncalı olması sebebiyle soruşturmanın sonucuna göre gerekirse görevden atılıyor.

12-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş