Arama sonuçları

Üniversitelerde bahar dönemi yüz yüze olur mu? YÖK, Sağlık Bakanlığı'ndan 'acil görüş' istedi

Üniversitelerde bahar dönemi yüz yüze olur mu? YÖK, Sağlık Bakanlığı'ndan 'acil görüş' istedi

Üniversitelerde bahar dönemi yüz yüze olur mu? YÖK, Sağlık Bakanlığı'ndan 'acil  görüş' istedi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığı'ndan üniversitelerde 2020-2021 bahar döneminde yüz yüze öğretime geçilmesine ilişkin "acil görüş" bildirilmesini istedi.

YÖK'ten yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı'na konuyla ilgili yazı gönderildi.

BAHAR DÖNEMİ YÜZ YÜZE YAPILABİLİR Mİ?

Yazıda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) küresel salgını ile mücadele kapsamında başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere Sağlık Bakanlığı ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca alınması gereken tedbirlere ilişkin çeşitli düzenlemeler yapılarak uygulamaya konulduğu belirtildi.

Yazıda, YÖK tarafından, küresel salgın nedeniyle yükseköğretim kurumlarının 2020-2021 eğitim ve öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihinden itibaren başlatılmasına karar verilerek örgün eğitim müfredatının, yüzde 40'a kadarının uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılabilmesi ve karma öğretim uygulayabilmeleri için üniversitelere geniş bir alan bırakıldığı hatırlatıldı.

YÖK'ün yazısında, şöyle denildi: "Sağlık Bakanlığı'nın tedbir maksatlı yönlendirmeleri önem arz ettiğinden yükseköğretim kurumlarında 2020-2021 bahar döneminde yüz yüze öğretime geçilmesi konusuna ilişkin görüşün acil olarak bildirilmesi."

02-02-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş