Arama sonuçları

Üniversitelerde kayıt takvimi belli oldu

Üniversitelerde kayıt takvimi belli oldu

Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) başlamasına sayılı günler kala YÖK bu yıl üniversite kayıtları ile ek yerleştirme tarih ve kayıtlarını belirledi. Geçtiğimiz 30 Mayıs’ta toplanan YÖK Genel Kurulu toplantısında 2016 ÖSYM takvimi de kesinleşmiş oldu.

Buna göre 2016-2017 yükseköğretim kurumlarına kayıtlar ve ek yerleştirme tercihleri ağustos ayı içinde yapılacak. Üniversitelere 12-16 Ağustos tarihleri arasında elektronik kayıtlar yapılacak. Bireysel kayıtlar ise 15-19 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

EK YERLEŞTİRME KAYITLARI
Üniversitelere kayıtların ardından boş kontenjanlar için tercihler 26-30 Ağustos tarihleri arasında alınacak. 6-9 Eylül tarihleri arasında ise ek yerleştirme sonucunda bir yükseköğretim kurumuna yerleşen öğrenciler kayıt yapacak. 

YENİ PROGRAM YOK 
Her yıl ek yerleştirme döneminde üniversiteler yeni programlar açıyor ve bu programlara da ek yerleştirme ile öğrenci alıyordu. Ancak YÖK, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ek yerleştirme için yeni program açılmaması kararı aldı.  Ek yerleştirme işlemi merkezi yerleştirmenin ardından boş kalan kontenjanlara yapılacak.

Şule YILMAZ
info@pervinkaplan.com
pervinkaplanblog@gmail.com 

 

10-06-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin