Arama sonuçları

Üniversiteli lahmacun ve çiğ köfte ile besleniyor

Üniversiteli lahmacun ve çiğ köfte ile besleniyor

Üniversiteli gençler lahmacun ve çiğ köfte ile besleniyor. Üniversitelilerin en çok sipariş ettiği iki yemek tanesi 3.5 TL olan lahmacun ve çiğ köfte dürüm. Bu da gençlerin en ucuz yemek olarak lahmacun ile çift köfte dürümü gördüklerini gösteriyor.  

Yemeksepeti verileri öğrencilerin beslenme biçimini ortaya koydu. Üniversitelilerin online yemek siparişlerini inceledi. 99 bin farklı lezzet seçeneği ile kampuslara sipariş götüren 6 bine yakın Yemeksepeti restoranının verileri gençlerin nasıl beslendiklerini ve en çok hangi yiyecekleri sipariş ettiklerini de ortaya çıkardı. 

EN ÇOK SİPARİŞLER HANGİ YEMEKLERDE?

Üniversiteli gençler için en çok tercih edilen yiyecek tüm siparişlerin yüzde 19’unu oluşturan lahmacun. Lahmacunu çiğ köfte dürüm, Adana dürüm, tavuk şiş ve mercimek çorbası izliyor. 

EN UCUZ YEMEKLERİ SEÇİYORLAR

Öğrencilerin tercihlerinden yemeklerin ücretlerinin belirleyici oldukları da dikkat çekiyor. Şehirlere ve semtlere göre değişmekle birlikte, ortalama bir lahmacun 3.5 TL, çiğköfte dürüm 3.5 TL, Adana 9.5 TL, tavuk şiş 13.5 TL ve mercimek çorbası 5.5. TLOkulların açılmasıyla birlikte sipariş oranları en çok artan, yani özellikle öğrencilerin tercih ettiği kategoriler ise sırasıyla ev yemeği, tavuk yemeği ve pilav. 

ÇEVRE RESTORANLARA ETKİSİ NE OLUYOR?

Yemeksepeti verilerine göre üniversiteli gençler başka kampusların çevrelerinde olmak üzere restoranların cirosularını 3’e katlıyor. Verilere göre her yıl okulların açılmasıyla, restoran başına cirolar ortalama yüzde 185, sipariş sayıları ise yüzde 190 artıyor. Yemeksepeti’ndeki 13 bin üye restoranın 6 bine yakını, 99 bin farklı ürün seçeneğiyle, 150 üniversitenin toplam 367 kampusuna sipariş gönderiyor2016’nın ilk yarısı kampuslara giden sipariş sayısı 1.1 milyonu buldu.

26-09-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş