Arama sonuçları

Üniversiteliler ne zaman ‘bedelli askerlik’ yapacak?

Üniversiteliler ne zaman ‘bedelli askerlik’ yapacak?

Üniversiteliler ne zaman ‘bedelli askerlik yapacak?’ İşte bu sorunun yanıtı için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç buluştu. Buluşmada bedelli askerlikten yararlanacak üniversitelilerin eğitim faaliyetlerinde aksaklık oluşmaması için alınması gereken tedbirleri görüştü. 

ÜNİVERSİTELİLER NE ZAMAN 'BEDELLİ ASKERLİK' YAPACAK

Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Bakan Akar, YÖK Başkanı Saraç'ı kabul etti. Ziyarette genel konuların dışında, bedelli askerlikten yararlanacak gençlerin eğitim faaliyetlerinde aksaklık oluşmadan bu haktan yararlanmaları için alınması gereken tedbirler de görüşüldü.

YÖK Başkanı Saraç da kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda bedelli askerlik yapacak öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları için neler yapılabileceğinin “müzakere edildiği” ifade edildi.

Bedelli askerlikten yararlanacak öğrencilerin belli olmasından sonra bu öğrencilerin 21 günlük süreyi “tatil” döneminde yapabilecekleri gündeme geldi.

15 BİN TL KARŞILIĞINDA BEDELLİ YAPACAKLAR

Torba Yasa ile bedelli askerlik düzenlemesi yapılmış ve 3 Ağustos’ta yayımlanan Resmi Gazete’de bu düzenleme yürürlüğe girmişti. Buna göre 1 Ocak 1994 tarihinden (bu tarih dâhil) önce doğanlar 15 bin TL karşılığında 21 gün temel askerlik eğitimi alacak.

 

15-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş