Arama sonuçları

Üniversiteye kayıtlarında son gün

Üniversiteye kayıtlarında son gün

Geçtiğimiz 12 Ağustos’ta elektronik kayıt almaya başlayan üniversitelerde bireysel kayıtlar için son tarih 19 Ağustos. Bu tarihe kadar kayıt yaptırmayanlar ise haklarını yitirecek. 

Üniversiteye kayıt yaptırabilmek için yanınızda hazır olması gereken belgeler var. Bu belgeleri hazırlamadan kayıt yaptıramazsınız. Ayrıca üniversitelerin kendi internet sayfalarında da ek belgeler istenebilir. Bu yüzden yerleştiğiniz üniversitenin de ek belge isteyip istemediğini kontrol etmelisiniz.

İşte üniversiteye kayıt için giderken yanınızda olması gereken belgeler: 

-Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi 
-Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasından veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır)
-12 adet 4.5x6 cm boyutunda fotoğraf
-Katkı payının- öğretim ücretinin ödenmesiyle ilgili belge
-Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri 

ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen öğrencilerin askerlik durumları üniversiteler tarafından görülebiliyor. Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yurt-Kur’a başvurmaları gerekiyor. 

15-08-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş