Arama sonuçları

Üsküdar Üniversitesi’nden bilim festivali

Üsküdar Üniversitesi’nden bilim festivali

Üsküdar Üniversitesi’nin İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle liselere yönelik gerçekleştirdiği Bilim ve Fikir Festivali’nin bu yıl 4’üncüsü düzenleniyor. Festivalin tanıtım toplantısında konuşan Prof. Dr. Nevzat Tarhan şöyle dedi:

“Bu topraklardan matematik, coğrafya ve tıp alanından büyük bilim adamları çıkmış bunu yeniden başlatmamız gerekiyor. Ülke olarak zor günler geçirdiğimiz bu dönemde kimileri festival yapmamızı eleştiriyor. Ben festivalin tam da sırası olduğunu düşünüyorum. Terör örgütleri normal yaşantıyı bozmak istiyor. Toplumu demoralize, destabilize etmek istiyorlar. Panik, korku ve dehşet duygusu uyandırmak istiyorlar. Bunlara rağmen biz tam tersi davranmalı ve daha güçlü olmalıyız.” 

Bilim ve Fikir Festivali’ne İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı 9-10-11-12. sınıf öğrencileri katılabilecek. Öğrenciler 10 Mart 2017 tarihine kadar başvuru yapabilecekÜsküdar Üniversitesi Bilim ve Fikir Festivali’ne bu sene Sağlık & Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler olmak üzere iki kategoride başvuru kabul edilecek. Her kategoride 1. olan projeye 6bin TL, 2. olan projeye 4 bin TL, 3. olan projeye ise 2 bin TL para ödülü verilecek. Proje değerlendirme ve ödül töreni 13-14 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Başvurular www.bilimvefikirfestivali.com adresinden yapılabilecek.

07-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin