Arama sonuçları

Uzaktan eğitim çilesi sürüyor

Uzaktan eğitim çilesi sürüyor

Uzaktan eğitim çilesi sürüyor. Koronavirüs sebebiyle yüz yüze eğitimin bitmesi üzerine üniversitelerde uzaktan eğitim başladı. Birçok okulda sistem ilk günden çökerken, bazı öğrenciler imkansızlıklardan dolayı derslere giremiyor. YÖK’ün derslere giremeyen öğrencilere çözüm olarak sunduğu ‘okulu dondurabilirsiniz’ kararına ilişkin ise öğrenciler “Eşit ve özgür bir eğitim almak istiyoruz” dedi.

UZAKTAN EĞİTİM ÇİLESİ SÜRÜYOR

BirGün'den Meral Danyıldız'ın haberine göre, Anadolu Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi 2’nci sınıf öğrencisi Veli Kavak, notlara erişiminin çok kısıtlı olduğunun altını çizerek, şöyle dedi: "Şu an kullandığımız Canvas adlı sisteme, akademisyenler notları ve ders araç gereçlerini yükleyeceklerini ilettiler. Fakat aradan üç hafta geçmesine rağmen aldığım sekiz dersin sadece iki tanesinde not yüklü.”

SOĞUKTA ÖDEV YAPMAYA ÇALIŞIYORUM

Bilgisayarı olmadığı için günlük 1 buçuk kilometre yürüyerek amcasının dükkanına gitmek zorunda kaldığını belirten Kavak, şöyle konuştu: “Soğuk ve ödevlerimi yapmaya elverişsiz bir ortamda ödevlerimi yapıp, yüklenen notlara çalışmaya çalışıyorum. Bu sistemde parası olmayan bir bireyin eşit bir eğitimi alma hakkı yok.”

SİSTEM ÇÖKTÜ

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin verdiği bilgilere göre ise dün başlayan uzaktan eğitim sistemi çöktü. Sistemde zaman zaman görüntüde ve seste sürekli kesintiler olduğu, bazı öğrencilerin ise hiç giremediği ile belirtildi.

KALMADIKLARI YURDUN PARASI İSTENİYOR

Özel Beyazıt Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu, öğrencilerin yurtta kalmamasına rağmen attığı mesajda mart ayı ücretinin tamamının, kalan 3 aylık ücretin ise yüzde 30’unun verilmesini istedi.

07-04-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş