Arama sonuçları

Uzaktan eğitime hırsız engeli

Uzaktan eğitime hırsız engeli

Uzaktan eğitime hırsız engeli. İstanbul Sultangazi'de Merkez Habipler Mahallesi'nin bazı sokaklarına internet sağlayan kablolar, hırsızlar tarafından çalındı.

Akşam'da yer alan habere göre, 2 ay önce de aynısı yaşanan mahallenin 5 sokağında yine internet erişimi yok. İddiaya göre hırsızlar kabloları eritip satıyor.

UZAKTAN EĞİTİME HIRSIZ ENGELİ

Mahalle sakini Hakan Taşçı, şöyle dedi: “Çocuklarımız uzaktan eğitim derslerine giremiyor. Yazık günah, azıcık vicdan. Daha önce de mahallemizde toplamda 1200 metre kablo çalmışlardı, şimdi yine çalmışlar. Ayrıca yeniden yapılan kabloları da yeniden çalmışlar. Adamlar ipe bir taş bağlayıp kabloların üzerine atıyorlar. Ondan sonra kabloları çekmeye başlıyorlar. Gidip 50 liraya 100 liraya satıyorlar.''

Uzaktan eğitim alan mahallenin çocukları ise derslere giremediklerini, aile büyüklerinin cep telefonlarından internete girdiklerini belirterek, mağdur olduklarını söyledi.

Çocukların uzaktan eğitime katılamamasından şikayetçi olan mahalleli önlem için bölgeye güvenlik kamerası yerleştirilmesini istiyor.

Bölgede yeniden kablolama işlemi yapan internet firmasının yetkilileri, yaklaşık 300 metre kablo çalındığını belirtiyor.

04-01-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş