Arama sonuçları

‘Uzaktan öğretim’ için öğrenciler KDK’ya gitti

‘Uzaktan öğretim’ için öğrenciler KDK’ya gitti

‘Uzaktan öğretim’ için öğrenciler KDK’ya gitti. YÖK’ün uzaktan öğretim programlarında okuyan öğrencilerin diplomalarında ‘uzaktan öğretim’ ibaresi yazacağını açıklamasının ardından tartışmalar da başladı. Öğrenciler ‘uzaktan öğretim’ için Kamu Denetçiliği Kurumu’na (KDK) şikayette bulundu. Öğrencilerin diplomalarında yer alacak ‘uzaktan öğretim’ için KDK, YÖK’ten hazırlanacak diplomalarla ilgili bilgi ve belge istedi.

‘UZAKTAN ÖĞRETİM’ İÇİN

Kamu Denetçiliği Kurumu’na (KDK) YÖK’ün kararı üzerine ‘uzaktan öğretim’ için birçok öğrenci başvuruda bulundu. Öğrenciler bu ibarenin diplomalarında yer almasını istemiyor. Geçtiğimiz 26 Nisan tarihinde yaklaşık 300 öğrenci, KDK'ya başvurarak, YÖK'ün, uzaktan öğretim programından mezun olanların diplomalarında "uzaktan öğretim" ibaresine yer vermesine ilişkin kararının iptalini istedi.

‘UZAKTAN ÖĞRETİM’ İÇİN İPTAL İSTEDİLER

Öğrenciler iptal isteminin gerekçesinde, okula başlangıç esnasında böyle bir karar bulunmadığını belirterek, diplomalarında "uzaktan öğretim" ifadesinin yer alması nedeniyle kazanılmış haklarının iptal edileceğini belirtti. KDK da  bugün YÖK'e gönderdiği yazıda söz konusu öğrencilerin durumlarına ilişkin bilgi ve belge talep etti.

YÖK BAŞKANI ‘UZAKTAN ÖĞRETİM’ İÇİN NE DEDİ?

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ise dün Twitter hesabından ‘uzaktan öğretim’ için yaptığı açıklamada şöyle demişti:

“Almış olduğumuz kararın hangi tarihten itibaren uygulanması konusunda tereddütler oluştuğu görülmüştür. Bu kararın 2017-2018 tarihinden itibaren uzaktan eğitim programlarına kaydolan öğrenciler için geçerli olduğunu ifade etmek isterim

03-05-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş