Arama sonuçları

Velilerin 'BİLSEM' isyanı var

Velilerin 'BİLSEM' isyanı var

Velilerin 'BİLSEM' isyanı var. İstanbul Maltepe'de 429 öğrencinin öğrenim gördüğü ilkokulun binasının Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM) yapılacağı iddiaları velilerin tepkisine neden oldu. Veliler, "Öğrenim yılının tamamlanmasına birkaç ay kala bizim çocuklarımızı sokağa mı atacaklar?" diyor. 

Özel yetenekli çocukların örgün eğitimlerinin yanı sıra yeteneklerine de uygun eğitim almalarını sağlayan merkezlerden biri de BİLSEM oluyor. Öğrenciler bu okullara sınavla giriyor ve okullarından sonra da bu merkezlerde eğitim görüyor. 

Ancak okullarının BİLSEM olacağını duyan ve çocuklarının geleceğiyle ilgili endişeye düşen velilerin isyanı var. Bu okul İstanbul Maltepe İlçesi'nde Altıntepe/Çamlık bölgesinde bulunan Kadir Has İlkokulu. Okulda öğrenim gören öğrenci sayısı 429. 

Bu okulun velilerini endişelendiren gelişme ise okulun şimdilik bir bölümünün BİLSEM'e devredileceği, önümüzdeki öğretim yılında da tüm yapının BİLSEM olacağı ve öğrencilerin de başka okullara gönderileceği iddiası oldu. 

Okulun bir bölümünün zaten bazı kurslara açıldığını anlatan veliler yaşadıkların şöyle dile getirdi: 

"Okulumuzda ders saatlerinde sürekli bir yetişkin sirkülasyonu var. Öğrenci ve yetişkinlersürekli bir arada. Bu durum bizleri rahatsız ederken şimdi de okulumuzun BİLSEM'e devir edileceği iddiaları çıktı. Sorumuza okulun yöneticileri de net bir yanıt vermiyor. Ancak çocuklarımızın başka okullara dağıtılmasını istemiyoruz." 

15-03-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş