Arama sonuçları

‘Vız Vız Bee’ ile bilgi işlemsel düşünme

‘Vız Vız Bee’ ile bilgi işlemsel düşünme

‘Vız Vız Bee’ ile bilgi işlemsel düşünme. Arı İlköğretim Kurumları,  4. sınıf öğrencilerine yönelik yürüttüğü bilim eğitimi projeleri kapsamında çalışmalarını, akademisyenler danışmanlığında geliştirdiği ‘Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri’ projesi ile sürdürdü.

Öğrencilerin bilgi işlemsel düşünme becerilerine katkı sunmaya dönük proje, Çankaya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı ve ARGE Merkezi Akademik Danışmanı ile Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyeleri danışmanlığında geliştirildi.

'VIZ VIZ BEE' İLE BİLGİ İŞLEMSEL DÜŞÜNME

Özel Arı İlköğretim Kurumları,  ARGEM Koordinatörü ve uzmanları ile Eğitim Teknolojileri Merkezi (ETM) uzmanları rehberliğinde yürütülen paylaşım etkinliğinde öğrenci ve velileri de bir araya getirdi.

Etkinlikte, “Bilgi İşlemsel Düşünme nedir, ne işe yarar, neden önemlidir, nasıl kazanılır?” soruları ile birlikte “2022’nin yükselen meslekleri ve bireylerden beklenen becerileri” konusu tartışıldı.

Öğrencilere, LGS’de çıkan ve yeni nesil diye adlandırılan sorular ve PISA soruları örnekleri de sunuldu. En ilgi  çeken ise öğrencilere “Bilgi İşlemsel Düşünme Becerileri” kazandırmak amacıyla ETM tarafından geliştirilen “Vız Vız Bee” isimli oyun oldu.

28-12-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş