Arama sonuçları

Y kuşağı için önce öğretmeni eğitmek gerek

Y kuşağı için önce öğretmeni eğitmek gerek

Y kuşağı için önce öğretmeni eğitmek gerek. Küresel Kalkınma Merkezi (CGD) Kıdemli Politika Yöneticisi ve Kalkınma Finansmanı Direktörü Mark Plant, Y kuşağı için öğretmenleri eğitmek gerektiğini söyledi.

Direktörü Mark Plant, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde "Düşük Gelirli Ülkelerde Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin Finansmanı" konulu bir konferans verdi.

Küresel Kalkınma Merkezi (CGD) Kıdemli Politika Yöneticisi ve Kalkınma Finansmanı Dünyadaki kalkınma bankalarının düşük gelirli ülkelerdeki rolüne değinen Plant, şöyle dedi:

"IMF, İslam Kalkınma Bankası gibi kurumlar düşük gelirli ülkelerin risk seviyesi yüksek olduğu için bu ülkelerde yatırım yapmaya çekinebiliyorlar. Bu kurumların bu bölgelerdeki kalkınmayı sağlayabilmek için daha risk alır hale gelmeleri önemli."

Y KUŞAĞI İÇİN ÖNCE ÖĞRETMENİ EĞİTMEK GEREK

Düşük gelirli ülkelerde sürdürülebilir kalkınma hedeflerini gerçekleştirmenin ana şartlarını eğitim ve sağlığın oluşturduğunun altını çizen Plant, refah seviyesinin, nesilleri yetiştiren sağlam temelli bir  eğitim ve alınabilecek en üst düzey sağlık hizmetiyle yakalanacağını belirtti.

Sürdürülebilirliğin devamı için Y kuşağının (1980-2000 yılları arasında doğmuş olan kuşak) etkisine de değinen Plant, şunları söyledi:

KENDİNİ YETİŞTİREN ÖĞRETMEN

"Afrika'da Y kuşağının çoğunlukta olduğu bir köyde yapacağınız ilk şey o kuşağın gittiği okullardaki öğretmenleri eğitmek daha sonra da öğrencilerini eğitmek. Ancak, kendini yetiştirmiş bir öğretmen, kalkınmış nesiller yetiştirebilir" şeklinde konuştu. 

 

13-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş