Arama sonuçları

Yabancı özel liselerde kontenjanlar doldu

Yabancı özel liselerde kontenjanlar doldu

Aralarında Amerikan, İtalyan, Fransız, Alman ve Avusturya liselerinin de yer aldığı yabancı özel okullarda iki ön kayıt kesin kayıt döneminin ardından dört serbest kayıt dönemi de bitti. 9 Temmuz’da başlayan serbest kayıt dönemi 13 Temmuz’da tamamlandı. Yabancı özel liselerde kontenjanlar doldu.  

LGS puanıyla öğrenci alan özel okullarda artık serbest kayıt dönemi de tamamlandı. Bu dönemde okullar sabah asil, öğleden sonra da yedek listelerini açıkladı. Kontenjanı dolu okullarda bile kayıt çekme nedeniyle oluşan boş kontenjanlar serbest kayıt döneminde doldu.

Serbest kayıt döneminin ardından okullarda puanlar ve boş kontenjanlar ise şöyle:    

Amerikan Robert Lisesi: Kız ve erkek öğrenciler için taban puanını ilk kayıt dönemi için 450 olarak açıkladı. İlk kayıt döneminde 97 kız 97 erkek olmak üzere toplam 194 kontenjanını doldurdu. 

Alman Lisesi: İlk taban puanını 440 olarak açıkladı. İkinci ön kayıt dönemin için de taban puanı 440 oldu. İkinci kayıt dönemine girerken okulda 130 kontenjanın 2'si boş kaldı. Bu kontenjanlar da ikinci kayıt döneminde doldu. İlk serbest kayıt döneminde de okulda boş kontenjan yok. Serbest kayıt döneminin ardından okulda boş kontenjan kalmadı.

Üsküdar Amerikan Lisesi: İlk kayıt dönemi için taban puanını hem kız hem erkek öğrenciler için 440 olarak açıkladı. 88 kız, 88 erkek toplam 176 kontenjanından kızlarda açık 34 erkeklerde ise 13 kaldı.  İkinci kayıt dönemi için erkek öğrencilerde puan 440, kız öğrencilerde 438 oldu. Serbest kayıt döneminde ise puanı kızlarda 433 boş kontenjanı 29 olurken, erkek öğrenciler için puanı 439, boş kontenjanı ise 3. Serbest kayıt döneminin ardından okulun kontenjanı doldu. Boş kontenjan olması durumunda okulun websitesinden duyurulacak.

Sankt Georg Avusturya Lisesi: Lise bölümü için ilk kayıt dönemi puanı 440 oldu. İkinci kayıt dönemi için puanı 430 olurken, 88 kontenjanın 68’i boş kalmıştı. Serbest kayıt dönemine lise bölümü için 36 boş kontenjan kaldı. Okulun ticaret bölümü taban puanı birinci kayıt için 430 oldu, ikinci kayıt dönemi için puanı 420 oldu, boş kontenjan 16 olurken, serbest kayıt dönemi için puanı 380, boş kontenjanı da 15 oldu. Okul serbest kayıt döneminde kontenjanını doldurdu.

FRANSIZ LİSELERİNDE BOŞ KONTENJAN VAR MI? 

Saint Joseph Fransız Lisesi: Birinci kayıt dönemi için taban puanı 410 oldu. İkinci kayıt dönemi için taban puanını değiştirmedi. İlk kayıt döneminde 216  kontenjanı doldu. Serbest kayıt döneminde de boş kontenjan olmadı. Puanı da aynı 410 kaldı. İkinci ön kayıt döneminde de boş kontenjan ve taban puanda değişiklik olmadı. 

Saint Michel Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanı 390 oldu, toplam 120 kontenjandan 99’u boş kaldı. İkinci kayıt dönemi için puanını değiştirmedi. Serbest kayıt dönemine 380 taban puan ve 101 boş kontenjanla girdi. İkinci serbest kayıt dönemi için taban puanı 365, boş kontenjan 74 oldu. Okul, serbest kayıt döneminde kontenjanını doldurdu. 13 Ağustos Pazartesi’den itibaren kontenjan açığı bulunması durumunda nakil yoluyla öğrenci alacak.

Sainte Pulcherie Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi için taban puanını 390 olarak açıkladı. 94 kontenjanı doldu. İkinci kayıt dönemi için de puanı değişmedi. Serbest kayıt dönemine 5 boş kontenjanla girdi. İkinci serbest kayıt dönemi için taban puanı değişmedi. Serbest kayıt döneminde lisede boş kontenjan kalmadı. 13 Ağustos Pazartesi’den itibaren kontenjan açığı bulunması durumunda nakil yoluyla öğrenci alacak.

Notre Dame De Sion Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi puanı 405 oldu. İkinci kayıt dönemi için de puanı değişmedi. 140 kontenjanın 28'i boş kalmıştı. Serbest kayıt dönemi için okulun puanı 400 oldu. Serbest kayıt dönemine 28 boş kontenjanla girdi. İkinci serbest kayıt dönemi için puanı 397 olurken serbest kayıt döneminde boş kontenjanlar doldu. 
Saint Benoit Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanını 393 olarak açıkladı. 156 kontenjanından 20’si boş kaldı. İkinci kayıt dönemi için taban puanı aynı kaldı. Serbest kayıt dönemi için de taban puanını değiştirmedi, boş kontenjan ise 8 oldu. İkinci serbest kayıt dönemi için puanı 390, boş kontenjan ise 19 kaldı. Üçüncü serbest kayıt döneminde kontenjanını doldurdu. 

Galileo Galilei İtalyan Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanını 390 olarak açıkladı. 58 kontenjanının 41’i boş. İkinci kayıt dönemi için taban puanını değiştirmedi. Serbest kayıt dönemi için okulun puanı 385 oldu. Okulda 53 kontenjan boş. İkinci serbest kayıt dönemi için taban puan 370, boş kontenjan 47.


İtalyan Lisesi: İlk kayıt dönemi için puanı 390 oldu. 84 kontenjandan 49’u boş kaldı. İkinci kayıt dönemi için puanı 385 oldu. Serbest kayıt dönemi için boş kontenjanı 35. Serbest kayıtta puanı 380 ve üzerindeki öğrencilerin ön kayıtları alınacak. İkinci serbest kayıt dönemi için taban puanı 380, boş kontenjan 22 olurken son serbest kayıt döneminde okulda kontenjan doldu. Nakil döneminde kontenjan açığı durumunda ön kayıt başvurusu internet üzerinden alınacak.

İSTANBUL DIŞINDAKİ LİSELERDE KAYITLAR

İzmir Amerikan Koleji: İlk kayıt dönemi için taban puanı 404 oldu. 182 kontenjanın 63’ü boş. İkinci kayıt dönemi için taban puan 392 oldu. Serbest kayıt dönemi için puanı 383 olurken, boş kontenjan 23. İkinci serbest kayıt döneminde boş kontenjan yok. Serbest kayıt döneminde de boş kontenjan olmadı. 

İzmir St. Joseph Fransız Lisesi: İlk kayıt dönemi taban puanı 330 oldu. 72 kontenjanını doldurdu. İkinci kayıt dönemi için de puanı aynı. Serbest kayıt dönemi için puanı aynı, boş kontenjan ancak kayıt çekme durumunda oluşacak. İkinci serbest kayıt dönemi için de boş kontenjan bulunmuyor.


Tarsus Amerikan Koleji: İlk kayıt dönemi puanı 384 oldu. 60 kız 60 erkek 120 kontenjan var. İkinci kayıt dönemi için puanı kızlarda 368, boş kontenjan 27, erkeklerde puan 370 ve boş kontenjan 11. Serbest kayıt dönemi için puanı kızlarda 350, boş kontenjan 18. Erkeklerde taban puan 360, boş kontenjan ise 9. İkinci serbest kayıt dönemi itibarıyla kontenjanını doldurdu. 13 Ağustos 2018'de başlayacak yerleştirmeye esas nakil döneminde açık kontenjan olması halinde kayıt yapılacak. Okula Yerleştirmeye Esas Nakil için ön kayıt başvuruları internetten yapılacak.

14-07-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş