Arama sonuçları

Yakın Doğu Üniversitesi TL’ye geçiyor

Yakın Doğu Üniversitesi TL’ye geçiyor

Yakın Doğu Üniversitesi TL’ye geçiyor. KKTC’de bulunan Yakın Doğu Üniversitesi YDÜ bundan sonra Euro ve Sterlin olarak aldığı öğrenim ücretini Türk lirası-TL olarak alacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel; kur sabitleme kararının ardından, Anavatan Türkiye ile birlik olmak için Yakın Doğu Üniversitesi bünyesindeki tüm eğitim kurumlarında ve yurt hizmetlerinde Türk Lirası uygulamasına geçilmesine karar verildiğini açıkladı.

OKULLAR İÇİN DE TL GEÇERLİ OLACAK

Gürsel TL’ye geçme kararının yalnızca Yakın Doğu Üniversitesi için geçerli olmadığını kolej, ilkokul ve okul öncesi eğitim kurumlarını da kapsadığını söyledi. Gürsel şu açıklamayı yaptı:

Öğrencilerin herhangi bir ekonomik mağduriyet yaşamadan eğitimlerine odaklanması bugüne kadar en büyük öncelik oldu. Ayrıca Yakın Doğu ailesi her zaman Anavatanımız ve ülkemizin ulusal çıkarları doğrultusunda birlik ruhuyla hareket etti. Gerek Anavatan Türkiyemize karşı sergilenen ekonomik spekülasyonlara cevap verebilmek, gerekse ülkemizin refahı ve ekonomik istikrarı açısından alınan bu kararla sadece Yakın Doğu Üniversitesi’nin değil, Yakın Doğu Koleji, Yakın Doğu İlkokulu ve Yakın Doğu Okul Öncesi eğitim kurumlarında da 2017-2018 eğitim yılı itibarı ile Türk Lirası harç uygulamasına geçilmesine karar verildi.

SABİTLEME 2017-2018 ÖĞRETİM YILINDA BİTECEK

Daha önce Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesi ve dövizin kademeli yükselişi nedeniyle yaşanan ekonomik dalgalanma karşısında Euro ve Sterlin üzerinden ücretlendirilen okul harçlarında, döviz kuru düşürülerek sabitlemeye gidileceği duyurulmuştu. Bunun ardından da dövizdeki iniş-çıkışın ve ekonomik spekülasyonlarındevam etmesi nedeniyle öğrencilerin ve ailelerin dövizdeki dalgalanmadan etkilenmemesi ve mağduriyet yaşamaması için köklü bir çözüm olarak; Türk Lirası harç uygulamasına geçilme kararı alındı.

13-12-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş