Arama sonuçları

? Siz sorun Pervin Kaplan yanıtlasın

Yaşar Üniversitesi 16 yaşında

Yaşar Üniversitesi 16 yaşında

Yaşar Üniversitesi 16 yaşında. Kuruluşunun 16’ıncı yılını kutlayan Yaşar Üniversitesi, yeni ek kampus ek binasının da açılışını yaptı. 16 yıl önce 52 öğrenci ile eğitime başlayan Yaşar Üniversitesi bugün öğrenci sayısında 10 bin 580’e ulaştı. Yaşar Üniversitesi ek kampus binasıyla toplam kapalı alanı da 70 bin metrekare oldu. 

Selçuk Yaşar Kampusu'nda 16’ıncı kuruluş yıldönümü ve yeni bina açılış törenleri yapıldı. Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, üniversite olarak yalnızca fiziksel yatırım yapmadıklarını; öğrencileri uluslararası standartlar seviyesinde yetiştirdiklerini söyledi. Yiğitbaşı sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Kurucumuz ve Onursal Başkanımızın söylediği çok önemli bir söz var: ‘Üniversite kurmak belki çok zordur, ama asıl zorluk çok iyi bir eğitimi verecek kadroları, sistemleri, organizasyonu kurmaktır.’ Biz bu sözün ışığında vatana, millete ve insanlığa fayda sağlayacak bireyler yetiştirmek için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Öğrencilerimizi uluslararası standartlar seviyesinde yetiştirmek için hep en elverişli eğitim atmosferini yaratmayı hedefliyoruz.” 

YENİ BÖLÜMLER AÇILIYOR 

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer ise önümüzdeki yıl açılacak yeni bölümleri anlattı. Dinçer, “Önümüzdeki yıl öğrenci alınması planlanan bölüm ve programlar ise İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nde Sosyoloji Bölümü, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’nda Yönetim ve Bilişim Sistemleri ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümleri, Meslek Yüksek Okulu’nda Mimari Restorasyon Programı” dedi.

30-03-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin