Arama sonuçları

YDS İngilizce başvuruları başladı

YDS İngilizce başvuruları başladı

e-YDS 2021/9  İngilizce alanında, 10 Temmuz’da Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’daki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada; sınav süresinin 180 dakika olduğu ve adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacağı belirtildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, sınava başvuru süreci ise 15 Haziran - 1 Temmuz arasında olup adaylar, başvurularını 15 Haziran’da ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecek. e-YDS’ye başvuru yapacak adayların ödeme işleminden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekiyor.

SINAVA GİRİŞTE KONTENJANA DİKKAT

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 3800, İstanbul’da 432, İzmir’de 84, Adana’da 294 olarak belirlendi. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilecek. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak. 

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, “e-YDS, elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile  deneme e-sınavı hazırlandı. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir” denildi. 

Adaylar, Deneme e-Sınav uygulamasına ve 2021 e-YDS  Kılavuzuna aşağıdaki bağlantılardan erişebilirler.

Deneme e-sınav uygulaması: https://esinav.osym.gov.tr/aday/giris

Başvuru için: https://odeme.osym.gov.tr/

16-06-2021


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş