Arama sonuçları

Yeditepe Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 2 yeni bölüm

Yeditepe Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 2 yeni bölüm

Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nda 2 yeni bölüm açıldı. Üniversite açıklamasına göre, yüksekokul düzeyinde 4 yıllık fakülte eğitimi vererek Türkiye'nin ilk yüksekokullarından biri olma özelliği taşıyan Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Gümrük İşletme Bölümünün yanı sıra Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile İnsan Kaynakları Yönetimi bölümleri açıldı.

Yeni açılan bölümler, bu yıl öğrenci kabul edecek ve YGS -6 puan türünden öğrenci alacak. İş hayatına hazır uzman profesyoneller yetiştirme amacı doğrultusunda, teorik bilginin uygulamaya dönüştürüldüğü ders programlarına sahip olan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, alanlarında uzmanlaşan ve mezuniyet sonrasında doğrudan işe yerleşebilme imkanı sağlayan stajlar ile etkin iletişim ve güçlü yabancı dil becerilerini kazanan öğrenciler yetiştiriyor.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi ile Gümrük İşletme bölümlerinde okuyan öğrenciler; gayrimenkul değerleme uzmanlığı, konut değerleme uzmanlığı, gümrük müşavirliği ve müşavir yardımcılığı sınavlarına hazır olarak mezun oluyor. Bu sayede mezunlar gerekli temel donanım ile iş hayatına zaman kaybetmeden atılabiliyor.

14-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş