Arama sonuçları

Yeditepe'de Rus Dili ve Edebiyatı bölümü açıldı

Yeditepe'de Rus Dili ve Edebiyatı bölümü açıldı

Yeditepe'de Rus Dili ve Edebiyatı bölümü açıldı. Yeditepe Üniversitesi'nde Rusça ve Türkçe arasındaki köprüyü sağlamlaştırmak amacıyla Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde açılan Rus Dili ve Edebiyatı bölümü törenle açıldı.

YEDİTEPE'DE RUS DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ AÇILDI

Yeditepe Üniversitesi Kurucu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan, bölümün kurulmasını bizzat kendisinin istediğini söyledi. Dalan, iki ülke arasında karşılıklı olarak kültür ve dil öğrenilmesinin insanları birbirlerine daha çok yakınlaştıracağını ifade etti.

Rusya Federasyonu İstanbul Konsolos-Müsteşarı Dmitry Evdokimov da iki ülkenin yurttaşları arasında yakınlaşmayı sağlayacak bu tür girişimlerin artarak devam etmesini umut ettiklerini kaydetti.

Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamara Gurtueva ise güçlü Rus Dili ve büyük Rus Edebiyatının dünya kültürünün zirvesindeki yerini korumakta olduğunu belirtti.

 Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İnce, Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün açılmasıyla Fen Edebiyat Fakültesi bünyesindeki bölüm sayısının 11'e ulaştığını söyledi.

16-11-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş