Arama sonuçları

Yeni Avrupa’nın en iyi üniversitesi Estonya’dan

Yeni Avrupa’nın en iyi üniversitesi Estonya’dan

Yeni Avrupa'nın en iyi üniversitesi Estonya'dan. Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu THE ‘Yeni Avrupa’nın En İyi Üniversiteleri 2018’ sıralamasını yayımladı. Hürriyet'ten Önder Öndeş'in haberine göre Avrupa Birliği’ne (AB) kabul edilen son 13 ülkedeki en iyi yükseköğretim kurumlarının belirlendiği listede, ilk sırada Estonya’dan Tartu Üniversitesi yer aldı. 

YENİ AVRUPA'NIN EN İYİ ÜNİVERSİTESİ ESTONYA'DAN

Times Higher Education (THE), Avrupa Birliği’ne (AB) son olarak dahil olan 13 ülkedeki en iyileri; araştırma etkisi, öğretim kalitesi, uluslararası görünürlük ile endüstri-üniversite işbirliği kriterlerine göre değerlendirdi. Buna göre ilk sırada Estonya’dan Tartu Üniversitesi yer alırken, onu Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden Kıbrıs Teknoloji Üniversitesi takip etti.

 

EN YÜKSEK TEMSİL ÇEK CUMHURİYETİ’NDE


Çek Cumhuriyeti 13 kurumla sıralamada temsil edildi. Doğu Avrupa’nın önde gelen ekonomilerinden Polonya 12, Macaristan yedi ve Romanya ise beş üniversitesiyle en çok temsil edilen ülkeler arasında yer aldı. En iyi 50’nin dahil edildiği sıralamada, birinci olan Tartu Üniversitesi dünya sıralamasında 301-350 sıra bandında yer almıştı.

06-05-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş