Arama sonuçları

‘Yeni Dünya’ya hazır mısınız?

 ‘Yeni Dünya’ya hazır mısınız?

‘Yeni Dünya’ya hazır mısınız? Söz yazarı ve müzisyen Köksal Ekinci, pandemi süreciyle de şekillenen, dünyamızın durumunu bir sanatçı duyarlılığıyla işlediği “Yeni Dünya/Coxa” adlı albümünü müzikseverlerle buluşturdu.  “Yandım, yandık… Her bir dünyada… Yeniden doğdum ben bu dünyada… ” diyen Ekinci, dinleyicilerini yıldızların rehberliği eşliğinde düşündürdüğü, sorgulattığı bir yeniden doğuş yolculuğuna çıkartıyor. 

‘YENİ DÜNYA’YA HAZIR MISINIZ?

Gökyüzünün şifasını notalara nakşeden şarkı yazarı ve müzisyen olarak nitelendirilen Köksal Ekinci'nin sonbahar için hazırladığı üç şarkıdan oluşan Yeni Dünya / Coxa albümü müzikseverlerle buluştu.

Astro-müzik kavramını hayatımıza kısa sürede yerleştiren ve dijital platformlarda yaptığı yayınlarla geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Köksal Ekinci, retro harekette olan Mars, Saturn, Uranüs ve Pluto gezegenlerinin temalarını içeren şarkılarını,  dinleyicilerin merakla beklediği bir video eşliğinde yayına sundu.

"Yeni Dünya/Coxa " şarkısı, her geçen gün bozulmakta olan Dünya'nın ekolojik sosyolojik ve ekonomik yapısının, özellikle pandemi sürecinden sonra yaşanan olaylar üstünden ve kadim zamanlarda önemli mesajları iletmekle görevli olduğu bilinen yıldızlarından biri olan Coxa'nın da temsil ettiği kavramlar ile birlikte "yeniden doğuş" temasını,  şarkıcının kendi ruhsal yolculuğunu ve bilinç sıçrayışlarını samimi, içten bir söz ve melodiyle anlatıyor.

Ayrıca albümde yer alan enstrümantal parça Mavi/Arcturus (Swati) şarkısıyla, uzun zamandır duymayı özlediğimiz klasik müzik bestelerine de göz kırpan modern bir soundun örneği, Köksal Ekinci'nin hedeflediği müzikal açılımları yansıtan bir ilk olarak dikkat çekiyor.

Albümde yer alan 3 şarkının aranjörlüğünü, son yıllarda adından sıkça söz ettiren başarılı müzisyen İlkay Dinsever yaptı. Mastering ünlü isim Evren Arkman tarafından yapıldı.

Albüm videoları, yaratıcı, sıradışı ve ses getiren tasarımlarıyla öne çıkan sanat yönetmeni Anıl Çezik ve Koray Pezukoğlu tarafından tasarlandı.

SIRADA KİTAP VAR

Astro-Müzik türünde parçalar yapan Köksal Ekinci, Dijital platformlardaki ilk üçlemesi “Yas”, “Belki” ve “Dünya”yı 2019’da yayınlamıştı. Köksal Ekinci, 2020’de “Sen Ben Oldun”  ve “Veda” adlı parçalarıyla dinleyiciyle buluştu.

Geçtiğimiz Nisan ve Mayıs aylarında “Venüs” ve “Ay’ın Nefesi” adlı parçalarını yayınladı. “Güneş’in Kalbi” adlı ilk albümü de gezegenleri ve yıldızları konu alan üçlemenin, sanatçının kendi deyimiyle İlk Bahar döneminin tamamlanması oldu.

Yaz ayları boyunca yaratımını artırarak sürdüren Ekinci’nin "Suskun Gönül" ikinci albümüydü.  Dijital platformlardaki paylaşımlarında şarkı sözlerinin İngilizce aktarımlarına da yer veren sanatçının, yurtdışında da takibe alınması dikkat çekiyor.

Şu sıralarda kitap projesi üzerinde de çalışan Ekinci, üretim sürecinin heyecanını ve yeni şarkılarla müzikseverler ile buluşmayı hayatının en anlamlı paylaşımı olduğunun altını çiziyor.

Yeni Dünya/Coxa klip:

 https://youtu.be/QbiAfFnQhLo

www.koksalekinci.com

 

11-09-2020


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş