Arama sonuçları

Yeni müfredat 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda başlacak

Yeni müfredat 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda başlacak

Yeni müfredat 1, 5 ve 9’uncu sınıflarda başlacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni müfredatla ilgili "Önümüzdeki yıldan itibaren 1. 5 ve 9. sınıflar yeni müfredatla eğitime başlayacaklar. Daha sonra 2. 6. ve 10. sınıflar da takip eden yılda yeni müfredatla eğitime kavuşacak" dedi.

Yılmaz, Gaziantep Üniversitesi’nde (GAÜN) düzenlenen toplantıya katıldı

YATIRIMI ÖĞRETMENLERE YAPTIK: Bayağı bir mesafe kat ettik. Eğitimin esas unsurunun, kilit taşı olan öğretmenler olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı en büyük yatırımı öğretmeye yaptık. 560 binin üzerinde öğretmen atadık. Öğretmen eğitimin kilit taşıdır. Kaliteli eğitimi vermek için öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 2002’de 28 iken şimdi 16’ya düştü. Orta öğretimde 18’den 13’e düştü. Öğretmenlerin özlük haklarında da iyileştirmeler yaptık. Geçmişe kıyasla iyi bir konuma getirdik.

DERSHANELERİ KAPATTI: Dersaneleri kapattık,  ilave ders alma ihtiyacı duyan öğrenciler için okullarda yetiştirme ve destekleme kursları verdik. Geçen yıl yaklaşık 9 milyona yakın öğrenci bu kurslardan faydalandı.

MÜFREDATI ÇAĞA UYGUN HALE GETİRDİK: Müfredatı yenileyip çağa uygun hale getirdik. İlim neyi söylüyorsa, çağın gerekliliği neyse biz onu yapıyoruz. Gereksiz bilgileri çıkarıp evlatlarımızın bu çağda bilmesi gereken ne varsa o bilgileri vermek istiyoruz. 18 milyon öğrencimize arının solunum sistemiyle kurbağanın dolaşım sistemini öğretmek zorunda mıyız? Halkımızın görüşlerine de açığız. 200 binin üzerinde görüş geldi. Arkadaşlarımız değerlendiriyor. İnşallah onları da olması gerekenleri alacaklar, önümüzdeki yıldan itibaren 1. 5 ve 9. sınıflar yeni müfredatla eğitime başlayacak. Daha sonra 2. 6. ve 10. sınıflar da takip eden yılda yeni müfredatla eğitime kavuşacak. Evlatlarımıza bizim aldığımız eğitimden çok daha iyi bir eğitim veriyoruz. 'İki günü birbirine eşit olan ziyandadır' anlayışıyla da evlatlarımızı geleceğe yönelik olarak hazırlıyoruz. Onlara daha iyi bir eğitim vereceğiz.

Bu blog AA abonesidir

05-04-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin