Arama sonuçları

Yeni müfredat daha 'hafif' olacak

Yeni müfredat daha 'hafif' olacak

Yeni müfredat daha 'hafif' olacak. Bu sözler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'e ait. Erzurum'da ikinci dönemin başlaması nedeniyle düzenlenen törene katılan Tekin, öğrencilere yeni müfredat ile ilgili şöyle dedi: 

"Türkiye'de yaklaşık 1 aydır yeni müfredat tartışılıyor. Yeni müfredatın en önemli özelliği çocuklarımıza, öğrencilerimize okul dışında yetenekleriyle alakalı imkanlar sunmasını istiyoruz. Yeni müfredatın en önemli başka bir artısı da öğrendiğiniz her şeyin, günlük hayatta ne işe yarayacağını öğreneceksiniz. 'Bu bizim seviyemizin üstünde' dediğiniz birçok şey, yeni müfredatta olmayacak, daha hafif olacak." 

İSTATİSTİKLERDE DÜNYA ORTALAMASINI YAKALADIK

Müsteşar Tekin ise Türkiye'de eğitim öğretim istatistiklerinin dünya ortalamasını yakaladığına işaret ederek şunları söyledi: "50-60 kişilik sınıflar artık yok. Şu an Türkiye ortalaması 20'li rakamlarda. Türkiye'de her tür okulda derslik başına düşen öğrenci sayısı 20'li rakamlara düşmüş durumda. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı bakımından da dünya ortalamalarındayız. O da 15-16'ya düştü." 

Eğitim yatırımlarının çok arttığını vurgulayan Tekin, buna rağmen özellikle arazi ve imar problemleri nedeniyle tamamlanamayan eğitim yatırımlarının olduğunu ifade etti.

Bu blog AA abonesidir

06-02-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin