Arama sonuçları

Yeni müfredata 1 haftada 70 bin görüş

Yeni müfredata 1 haftada 70 bin görüş

Yeni müfredata 1 haftada 70 bin kişi görüş bildirmek için başvuruda bulundu. Geçtiğimiz cuma günü açıklanan yeni müfredat ile ilgili 70 bin kişi Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) müracat etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla Ankara Fen Lisesinde katıldığı karne dağıtım töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz şöyle dedi: 

70 BİN KİŞİ MÜRACAAT ETTİ:(Yeni müfredat taslağı) 70 bin kişi şimdiye kadar müracaat etti. Ama 70 bin kişinin katkıda bulunmak istemesi gerçekten bu müfredatın geçmişe kıyasla daha iyi olacağını gösteriyor. Çünkü el elden üstündür. 

3 MİLYONDAN FAZLA İNSAN SİTEYE GİRDİ: 3 milyonun üzerinde insanın sadece müfredatla ilgili açılmış olan siteye girdi, bu da müfredata ilgi ve alakayı gösteriyor. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz. Aziz milletimiz şundan emin olsun, evlatları bize emanet, inşallah biz de aldığımız emaneti çok daha iyi bir şekilde bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Türkiye'nin geleceği aydınlıktır. Atatürk cumhuriyetini biz güçlendiriyoruz ve eskisiyle kıyas olmayacak şekilde.

Prof. Dr. Kemal Karpat'ın, "Türkiye'nin bugün, son iki yüzyıllık devlet tarihinde hiç olmadığı kadar güçlü ve dünyanın dikkatini üzerine çeken bir ülke haline geldiği" tespitine değinen Yılmaz, "İşte bu dönemdeki gayret ve çalışmayla oldu. İnşallah bunu biz önümüzdeki dönemde daha parlatacağız. Türkiye'yi bölgesinde yükselen yıldız haline getireceğiz. Herkes bundan emin olsun." dedi.

 

20-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin