Arama sonuçları

YGS için çipli kimlik kartı zorunlu mu?

YGS için çipli kimlik kartı zorunlu mu?

YGS için çipli kimlik kartı zorunlu mu? 12 Mart Pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek adaylar dikkat. Yeni çipli kimlik kartı almak zorunda mısınız? ÖSYM bu soruya zorunluluk yok diye yanıt verdi.

ÇİPLİ KART ZORUNLU MU?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girecek adayların bu sorusunu yanıtladı. ÖSYM, sınava girecek adaylar için çipli kimlik kartı bulundurulmasının zorunluluk olmadığını duyurdu. ÖSYM Basın Müşavirliği'nden alınan bilgiye göre, üniversite adaylarının 12 Mart 2017'de yapılacak YGS'ye  "çipli kimlik kartı" ile girme zorunluluğu bulunmuyor.

15 GÜN GEÇERLİ KARTLAR

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında, yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli "geçici kimlik belgesi" düzenleneceği düşünülerek, kimlik değişikliği talebi olan adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav günlerine bırakmamaları gerekiyor.

Adaylar, mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün süreli "geçici kimlik belgesi" ile de sınava girebilecek.

YGS sonuçları ise 28 Mart'ta açıklanacak.

Bu blog AA abonesidir

 

31-01-2017


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin