Arama sonuçları

Yıldız tasarım yarışmasından ödülle döndü

Yıldız tasarım yarışmasından ödülle döndü

Yıldız tasarım yarışmasından ödülle döndü.Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi öğrencisi Veysi Seyhan “Seven Seven” isimli tasarımı ile, “Ulusal Gemi ve Yat Tasarımı” Yarışmasında birinci oldu. Yarışmada Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi öğrencisi Ali Önder Öksüz’ün de yer aldığı ekip ise Jüri Özel Ödülü’nü kazandı. 

Yarışma Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 5’inci kez düzenlendi. Bu yıl teması, “Liman Seferi Yapan Restaurant” ve “Etkinlik Teknesi” tasarımı olarak belirlenen yarışmaya 9 üniversiteden toplam 42 öğrenci, 21 ayrı proje ile katıldı. Sektör temsilcileri, akademisyenler ve tasarımcılardan oluşan 13 kişilik jüri 21 proje inceledi. 

40 BİN TL ÖDÜL KAZANDI

Değerlendirme sonucunda,YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi öğrencisi Veysi Seyhan “Seven Seven” isimli tasarımı ile yarışmanın birincisi olarak 40 bin TL ödül  almaya hak kazandı. Yine Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi öğrencisi Ali Önder Öksüz’ün de yer aldığı ekip jüri özel ödülünü kazandı.

01-11-2016


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş