Arama sonuçları

YKS adayları: Bu sorulara bakın

YKS adayları: Bu sorulara bakın

YKS adayları: Bu sorulara bakın. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nca (ÖSYM), Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayımlandı.

YKS ADAYLARI: BU SORULARA BAKIN

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, dün uygulanan 2019-MSÜ'nün temel soru kitapçığı, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmesi için ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişime açıldı.

Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle soruların tamamına ulaşabilecek.

Duyuruda, soruların, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu belirtilerek, ÖSYM'nin yazılı izni olmadan çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayımlanamayacağı belirtildi.

MSÜ: YKS'NİN KOPYASI OLAN SINAV

MSÜ, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) gerek gerek soru sayısı, gerek testlerin kapsamı gerekse de süre açısından aynı. Bu yüzden de TYT'nin kopyası olarak da nitelendiriliyor.

SONUÇLAR 26 NİSAN'DA AÇIKLANACAK

379 binin üzerinden adayın girdiği sınavın sonuçları ise 26 Nisan'da açıklanacak

08-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş