Arama sonuçları

YKS cevap kağıtları, soruları ve aday cevapları erişime açıldı

YKS cevap kağıtları, soruları ve aday cevapları erişime açıldı

YKS cevap kağıtları, soruları ve aday cevapları erişime açıldı. ÖSYM, geçtiğimiz 30 Haziran 2018 tarihinde yapılan  2018-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 1 Temmuz 2018 tarihinde uygulanan 2018-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) sınavına giren adayların cevap kâğıtlarının görüntülerini erişime açtı.

YKS CEVAP KAĞITLARI, SORULARI VE ADAY CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM yaptığı açıklamada cevap kağıtlarının görüntülerini, cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri için erişime açtığını duyurdu.

10 GÜN SÜREYLE GÖRÜLEBİLECEK

Adaylar bu verileri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 03 Ağustos 2018 tarihinde saat 14.15'den itibaren görebilecek. Veriler 10 gün süreyle erişime mümkün olacak.

NASIL GÖRÜNTÜLEYECEKSİNİZ?

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  

SADECE BİLGİLENDİRME AMACIYLA

ÖSYM açıklamasında şöyle dedi:

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

 

03-08-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş