Arama sonuçları

YKS: Koşarak yetişenler de dakika farkı ile sınava giremeyenler de oldu

YKS: Koşarak yetişenler de dakika farkı ile sınava giremeyenler de oldu

YKS: Koşarak yetişenler de dakika farkı ile sınava giremeyenler de oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da sınava geç kalanlar koşarak yetişmeye çalışırken bazıları da dakika farkı ile kaçırdılar. 2.5 milyondan fazla öğrencinin katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS maratonu sınavın ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15’te başladı.

KOŞARAK YETİŞENLER DE DAKİKA FARKI İLE SINAVA GİREMEYENLER DE OLDU

Tüm adayların katılmak oldukları TYT’de sınav salonlarına giriş 15 dakika kuralı uygulandığı için saat 10.00’da kapandı. Her yıl olduğu gibi yine sınav salonlarına son dakika koşarak girenler oldu. Ancak bazıları da saat 10.00 olduğu için sınava katılamadı.

26 bin 651 kişinin sınava girdiği Denizli’de sınava geç kalan adaylardan birini polis ekip arabasına alarak yetiştirdi. Merkezefendi ilçesinde iki öğrenci sınav için yanlış okula gittiğini fark ederek durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri öğrencileri araçlarına alarak sınava gireceği okula kadar götürdü.

KAPILARI YUMRUKLADI

Adıyaman'da da geç kalan bir öğrenciyi sınava gireceği okula polisler yetiştirdi. Kentte sınava geç kalan bir öğrenciyi ise polis ekipleri sınava gireceği okula götürdü. Sınava yanlış okula gittiğini fark eden öğrenci, 155 Polis İhbar Hattı'nı arayarak yardım istedi.

Harekete geçen ekipler, öğrenciyi sınava gireceği Adıyaman Fatih Mesleki Teknik Lisesi'ne yetiştirdi. Öte yandan sınava geç kalan bazı adaylar salona alınmadı. Salon kapısı kapandıktan üç dakika sonra Adıyaman Üniversitesi Mühendislik Fakültesine gelen Ahmet Yılmaz, görüştüğü görevlilerin sınava alınmayacağını belirtmesi üzerine kapıyı dakikalarca yumrukladı. Yılmaz, daha sonra elindeki sınav kağıdını yırtarak bulunduğu yerden ayrıldı.

DAKİKA FARKI İLE KAÇIRDILAR

Zonguldak’ta bazı adaylar salona koşarak yetişebildi. Bir aday son saniyelerde kapıdan geçerken, iki aday ise kapı kapatıldıktan sonra kapıya koşsa da içeriye alınmadı. Sivas'ın Suşehri İlçe’sinde de geç kalan bazı öğrencilerin koşarak geldikleri görüldü. Giriş saatini kaçıran bazı öğrenciler ise sınava giremedi.

 

 

 

 

15-06-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş