Arama sonuçları

YKS-LGS: Deneme sınavları neden önemli?

YKS-LGS: Deneme sınavları neden önemli?

YKS-LGS: Deneme sınavları neden önemli? Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 1 Haziran'da, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ise 15-16 Haziran'da yapılacak. Sınavlara yaklaşık 2 aylık bir süre var.

Hem YKS hem LGS için deneme sınavlarını ciddiye alın. Çünkü bu sınavlar haziran ayında gireceğiniz sınavda neyi ne kadar yapacağınızı gösteriyor. Bu yüzden bu sınavları dikkate alın ve eksiklerinizi görerek, giderin.

YKS- LGS: DENEME SINAVLARI NEDEN ÖNEMLİ?

Deneme sınavlarında hangi testten başlayacağınızı belirleyeceksiniz. Bunu da deneme yanılma yoluyla bulacaksınız. Bazılarınız için örneğin YKS’nin ilk oturumu olan TYT’yi örnek aldığımızda matematikten başlamak avantaj olabilir bazılarınız için Türkçe’den. Hangi testten başlayacağınıza işte bu deneme sınavlarında karar vereceksiniz. LGS’de de sözel bölümde Türkçe’den mi yoksa başka bir testten mi ya da sayısalda önce matematik mi fen mi buna karar vereceksiniz. Sınava girdiğinizde bu konuda artık bir taktiğiniz olacak.

YANLIŞLAR BOŞLAR MORAL BOZMASIN

Deneme sınavlarındaki yanlışlarınız, boşlarınız sizin moralinizi bozmasın. Çünkü bu sınavlarda hangi alanlarda eksik olduğunuzu görüyorsunuz. Bunu gerçek sınavda yaşamak yerine deneme sınavında görmek eksiklerinizi gidermenizi sağlayacak. Bu hataları doğru değerlendirerek, açığınızı kapatabilirsiniz.

KALEM KULLANMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN

Kalem kullanmaya alışın. Ne kadar basit görünürse görünsün işlemleri kalem kullanarak çözün. Sınavlarda en fazla hata yaptıran da kafadan yapılan işlemler oluyor. Hiçbir soruyu küçümsemeyin. Her sorunun getirisi var. Kurşun kalem ve kalemtraş kullanmaya başlayın. Gerçek sınavda da kurşun kalem kullanacaksınız.

SORULARI SONUNA KADAR OKUYUN

Denemelerde yine alışkanlık haline getirmeniz gereken nokta soruları sonuna kadar okumak. Birçok öğrenci sorunun yarısına geldiğinde ne sorulduğunu anladığını düşünüyor. Bu yüzden de sınavda hata yapılıyor

SÜRE KULLANIMI ÖNEMLİ

Süre kullanmayı alışkanlık haline getirin. Hem de sınav stratejinizi oluşturmuş olursunuz.

DEĞİŞİK KAYNAKLARDAN SORU ÇÖZÜN

Çok soru çözün. Değişik kaynaklardan soru çözün. O zaman farklı soru tiplerini de görmüş alıştırma yapmış olursunuz.

 

09-04-2019


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin