Arama sonuçları

YKS: Sınava Giriş Belgeleri ne zaman çıkacak?

YKS: Sınava Giriş Belgeleri ne zaman çıkacak?

YKS: Sınava Giriş Belgeleri ne zaman çıkacak? 2.3 milyon aday 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında 3 oturumdan oluşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek. Sınavın ilk oturumu olan ve 2 milyon 322 bin 421 kişinin başvurduğu Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran'da yapılacak. 

1 milyon 982 bin 669 adayın başvurduğu sınavın ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) 1 Temmuz sabahı gerçekleştirilecek. Dil puanıyla tercih yapacaklar ise aynı gün öğleden sonraki oturumda Yabancı Dil Testi'ne (YDS) katılacak. Bu oturama da 128 bin 457 aday girecek. 

 

YKS: SINAVA GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN ÇIKACAK?

 


2.3 milyon aday sınava nerede gireceklerini gösterecek Sınava Giriş Belgeleri'ni 20 Haziran'dan itibaren TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin sitesinden alabilecek. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecek. Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden ancak, sınav ücretini yatırmayan adaylar için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecek. 

 

SINAVA GİRİŞ BELGESİ’NDE HANGİ BİLGİLER OLACAK?

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacak. Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgeleri'nin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorunda. 

Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesi'ni yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacak. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunlu. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmeli. Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacak. 

 

SINAV YERİNİZİ ÖNCEDEN GÖRÜN

Sınava Giriş Belgesi'ni kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebilecek. 
Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacak.

18-06-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş