Arama sonuçları

YKS sonuçlarının açıklanması da ertelenecek mi?

YKS sonuçlarının açıklanması da ertelenecek mi?

YKS sonuçlarının açıklanması da ertelenecek mi? Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) erken seçim tarihiyle çakışması üzerine sınavlar bir hafta ötelendi. Yeni sınav tarihi 30 Haziran-1 Temmuz tarihleri olunca adayların aklındaki soru da YKS puanlarının açıklanmasında da erteleme olup olmayacağı oldu. Çünkü ÖSYM, YKS puanlarının 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacağını duyurmuştu.

YKS SONUÇLARININ AÇIKLANMASI DA ERTELENECEK Mİ?

ÖSYM Başkanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS  sonuçlarının açıklanma tarihi olarak önceden belirlenen tarihte değişiklik yapılmamasına karar verdi. Buna göre YKS sonuçları, planlandığı gibi 31 Temmuz 2018'de açıklanacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) 23-24 Haziran'da yapılması planlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılması kararı, ÖSYM Yönetim Kurulu'nda görüşüldü. 

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI'NIN TARİHİ DEĞİŞTİ

ÖSYM Yönetim Kurulu, YKS'nin 30 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılmasına karar verdi. Buna göre TYT 30 Haziran, AYT ve YDT 1 Temmuz'da yapılacak. Bu kararla ÖSYM 2018 Sınav Takvimi'nde de değişiklik yapıldı.

YKS sınav tarihleri değişince daha önce 31 Temmuz 2018 olarak belirlenen sınav sonuç açıklama takviminde bir gecikme olup olmayacağı adaylar tarafından merak edilirken, ÖSYM Başkanlığı, YKS sonuçlarının açıklanma tarihi olarak önceden belirlenen 31 Temmuz 2018'de ise değişiklik yapılmamasını kararlaştırdı.

19-04-2018


Etiketler

Paylaşın arkadaşlarınızı da bilgilendirin

Paylaş